سیاسی

اصلاحات برخواسته از کشورهای اروپایی است/برخی به دنبال کم کردن اختیارات ولایت فقیه هستند

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در آئین تکریم ومعارفه فرماندار قاین اظهارکرد:همان طور که چهره هاو پیکرها با یکدیگر تفاوت دارند سلیقه ها هم به همین گونه است و مهم این است که در اصول وموانع دینی اسلامی ،اعتقاد واتفاق وجود داشته باشد وگرنه اختلاف سلیقه ای بد نیست بلکه جاهایی خوب و باعث پیشرفت می شود.
وی افزود: خودحقیر برای پست ها چندان ارزشی قائل نیستم که برای رفتن از پست بخواهم اعتنایی بکنم وحالت ترحم به خود بگیرم زیراکه خاصیت دنیای طبیعی و فیزیکی همین گونه است و دنیا استعداد بیشتر از این را ندارد .
امام جمعه قاین گفت:پایان پست در یک شهردر نظام دینی ودرنظام اسلامی به معنای عدم شایستگی پست دریک شهر و استان دیگر نمی باشد .وامیدوارم که لیاقتها و استعدادها و قولها در جاهای دیگر فعلیت و شکوفایی خودرا به دست آورد.
وی درادامه گفت: کلمه اصلاحات که چه دراین جلسه و چه دربسیاری از جاهای دیگر گفته می شود با قاطعیت عرض می کنم که بسیاری از افراد که دم از اصلاحات می زنند فقط حرفش را می زنند و واقف به لوازم آن نیستند
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد:ریشه اصلاحات مربوط به اروپاست و دراروپا بایستی اصلاحاتی به وجود می آمد واین نسیم به کشور ما هم رسیده است
وی گفت:یکی ازاصلاحاتی که ریشه در دنیای خارج از ایران دارد و سردمداران اصلاحات درایران دم از آن میزنند ،اصلاح یکی از مواد قانون اساسی به نام اصل مترقبه ولایت فقیه است .
امام جمعه قاین با اشاره به سخنی از امام خمینی(ره)که فرمودند: اختیاراتی که در قانون اساسی برای ولایت مطلقه فقیه آورده اند چیزی نیست و اختیارات ولی فقیه بیش از اینهاست،گفت:برخی از افراد به دنبال این هستند که اگر نشود اصل مطلقه فقیه را محو کرد باید اختیاراتش را کم کرد.
وی ادامه داد:حال افرادی هستند که عالمانه ،آگاهانه و عامدانه از سر اعتقاد می گویند اصلاحات و در حالی که در توده تقسیم شده مردم شهر و روستا این گونه نیست و بسیاری از افرادی که صحبت از اصلاحات در شهرستان ما می کنند اگر سوال شود که آیا با اصل ولایت فقیه مخالف هستید می گویند نه.
حجت الاسلام رحمانی گفت: توسعه هیچ گاه نه به معنای سکولاربوده است ونه به معنای لیبرال بلکه یک موضوع مترقی است که حضرت امام(ره) از سال۴۱ یا ۴۲ از علم وسواد و توسعه دفاع می کردند .
وی در بخش پایانی سخنان خود گفت:برخی از مواقع رندی هایی توسط افراد صورت می گیرد و به عنوان یک طلبه سعی براین است که سطح تحمل زیاد باشد واین اقتضای یک مدیریت است و تاوقتی که مسئولی براصل اسلام ونظام جمهوری و انقلاب اسلامی وقانون اساسی مدافع باشد هیچ گاه دوست ندارم با چنین خادمی کوچک ترین اصطکاکی داشته باشم و اگر بنا باشد زاویه نسبت به اسلام وانقلاب و به قانون اساسی وبه اصول مترقی اسلامی ایجاد شود هم عقل وهم عرف می گوید در عین حالی که جاذبه بی نهایت باشد ولی دفاع به قدر ضرورت هم لازم خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا