سیاسی

اسکان ۸۳۱ نفر در امام زادگان قاین از ابتدای طرح آرامش بهاری/پذیرایی از ۱۸ هزار زائر در امام زادگان قاینات

حجت‌الاسلام و المسلمین حسین رحیمی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قاینات در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن اظهارکرد: بقاع متبرکه و امامزادگان نقش عظیمی در راستای خدمت‌رسانی به مسافران و زائران در ایام نوروز دارند.
وی افزود: در راستای تکریم از مسافران و زائران در جوار بقاع متبرکه، زائرسراهایی احداث و برای اسکان مسافرین نوروزی پیش بینی شده است .
رحیمی ادامه داد: در نوروز امسال۹۲ زائر سرا در بقاع متبرکه و امام زادگان شهرستان قاین برای اسکان زائرین پیش بینی شده است که از این تعداد ۴۵ زائر سرا در امام زاده حسن و افضل (ع) ،۸ زائر سرادر امام زاده زیدبن موسی فرخ آبادقاین،۸ زائرسرا در امام زاده زیدالنار روستای آفریز ،۲۰ زائر سرا در امام زاده عبدالله بادامک و مابقی در بقاع متبرکه مسعود شندان عرب و میر عبدالله و میر عبدالرزاق بزن آباد قراردارند که جهت خدمات رسانی در طول طرح آرامش بهاری آماده خدمات رسانی است .
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قاینات در ادامه با اشاره به اینکه آمار زائران در امامزادگان به صورت روزانه انجام می شود گفت:از ابتدای شروع طرح آرامش بهاری بیش از ۱۸ هزار زائر و مسافر از بقاع متبرکه امامزادگان تحت مدیریت اوقاف در قاینات بازدید کردند که این خدمات‌رسانی اوقاف نقش مهمی را در ستاد تسهیلات سفر شهرستان داشته و دارد.
رحیمی ادامه داد: با توجه به ظرفیت موجود که اوقاف در اختیار دارد طرح آرامش بهاری با عنوان بهار را با محبت تو آغاز می‌کنیم در جوار بقاع متبرکه در نوروز سال جاری آغاز شده است و و اوقاف امر خدمت‌رسانی به مسافران و زائران را وظیفه خود می‌داند.
وی گفت با توجه به تعداد قابل توجه زائران بقاع متبرکه در ایام نوروز، باید خدمات رفاهی و معنوی مناسب به زائران ارائه شود تا شعار این طرح که آرامش بهاری است به وقوع بپیوندد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قائنات ادامه داد: در طول طرح آرامش بهاری پنج مبلغ و روحانی متخصص و آموزش دیده در رشته‌های جامعه شناسی، روانشناسی، مشاوره، احکام و عقیدتی از قم و ۵ مبلغ بومی به بقاع متبرکه اعزام شده‌اند و با حضور آنها خیمه‌های معرفت، مشاوره وقف جدید، پاسخگویی به مسائل شرعی و مشاوره‌های اخلاقی، اجتماعی و ازدواج برگزار می‌شود.
رحیمی افزود : این طرح بزرگ در ۴ بقعه شاخص شهرستان قاینات که شامل امامزاده حسن و افضل (ع)(مزارنو) ؛زید النار آفریز؛زید بن موسی فرخ آباد قاین؛و بقعه بوذرجمهر قاینی به صورت ویژه برگزار و در بقاع دیگر هم این طرح برگزار می شود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا