سیاسی

استقرار ۳۲ روحانی مبلغ در روستا‌های شهرستان قاینات

به گزارش نسیم قائن ، حجت‌الاسلام احمد علی پور، رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قاین، امروز در مراسم معارفه حجت‌الاسلام محمد محمدپور نادی، روحانی مستقر محمدآباد علم، از فعالیت ۳۲ روحانی مستقر و طرح هجرت با رویکرد فعالیت‌های مذهبی اجتماعی محور در سطح روستاهای این شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به شرایط حساس جامعه و تهاجم شدید فرهنگی، وظیفه روحانیون در روستاها بسیار خطیر و سنگین است.
حجت‌الاسلام علی پور تصریح کرد: روحانیون در روستاها باید منویات مقام معظم رهبری را برای مردم خصوصاً قشر جوان تبیین کنند و پلی باشند برای جذب بیشتر قشر نوجوان و جوان به سنگر معنوی مساجد.
رییس اداره تبلیغات اسلامی قاین خاطرنشان کرد: روحانیون مستقر نقش بسزایی در تعمیق ارزش‌ها و احکام دینی در مناطق روستایی و محروم دارند.
حجت‌الاسلام علی پور، ضمن یادآوری مشکلات زندگی در روستاها تصریح کرد: این‌که روحانیون خود و خانواده‌هایشان با حضور در مناطق محروم روستایی و با کمبود حداقل امکانات به تبلیغ دین مبین اسلام می‌پردازند کار فرهنگی بزرگی است و باید دستگاه‌های فرهنگی و مردم روستا قدردان باشند.
وی گفت: به‌منظور بهره‌مندی از شبکه تبلیغی گسترده در روستاها و به دنبال ترویج ارزش‌های الهی و گسترش مبانی دینی در جامعه، ۳۲ روحانی مستقر تحت پوشش این اداره مشغول فعالیت هستند.
حجت‌الاسلام علی پور، با اشاره به وظایف روحانیون مستقر در محل تبلیغ خود، اظهار کرد: تبیین معارف تابناک اسلام ناب محمدی (ص) با موضوع قرآن کریم و سیره پیامبر اعظم (ص) و اهل‌بیت (ع)، معرفی شخصیت، مبانی فکری و اندیشه‌های دینی و سیاسی حضرت امام خمینی (ره)، رعایت تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری در نام‌گذاری هر ساله معظم له جهت کاربردی کردن اهداف آن در حد امکان و توجه به نیازهای فرهنگی منطقه پس از بررسی مسائل و مشکلات فرهنگی و مشورت با معتمدین محل، نخبگان علمی منطقه و جلب حمایت مسئولان و استفاده از امکانات نهادها از وظایف این روحانیون است.
رییس اداره تبلیغات اسلامی قاین با بیان سخنی از مقام معظم رهبری که فرموده: «ما باید تبلیغ را به بهترین شکل سازمان‌دهی کنیم»، تصریح کرد: این مبلغین در روستاهای محروم برای تبلیغ دین اسلام فعالیت می‌کنند و ان‌شاءالله تلاش داریم تا این تعداد را افزایش دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا