اخباراسلایدر بزرگشهرستانویژه خبری

استاندار خراسان جنوبی :فاز دوم فولاد قاینات دهه فجر به بهره برداری می رسد

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به این که پنج اقدام مهم در کارخانه فولاد قاینات انجام شده و یا دنبال می‌شود گفت: در دهه فجر امسال شاهد افتتاح فاز دوم این طرح مهم خواهیم بود.

به گزارش نسیم قاین، جواد قناعت روز پنجشنبه در جریان بازدید مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران از کارخانه فولاد قاینات ، اظهار داشت: دولت سیزدهم توجه ویژه و خاصی به موضوع اقتصاد دارد و این مسئله در خراسان جنوبی هم به خوبی دنبال می‌شود.

وی عنوان کرد: در سطح استان شاهد تحولات اقتصادی و کار های نو و جدید و نیز فعال شدن طرح‌ها و واحدهای اقتصادی هستیم.

استاندار تصریح کرد: قاینات از جمله شهرستان‌هایی است که با وجود کارخانه فولاد، در حوزه اقتصاد شاهد تحولات خاص و فعالیت‌های جدی است.

قناعت با بیان اینکه در این کارخانه پنج اقدام بزرگ رقم خورده و یا در حال انجام است، خاطرنشان کرد: فاز نخست طرح فولاد قاینات یعنی واحد احیای مستقیم با سرمایه‌گذاری ۶۰ هزار میلیارد ریال در جریان سفر دوم رئیس جمهور به استان در آذرماه سال گذشته به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به بازدید میدانی صورت گرفته به همراه مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران از این طرح مهم اقتصادی، بیان کرد: در دهه فجر امسال شاهد افتتاح فاز دوم این طرح مهم خواهیم بود.

استاندار افزود: براساس قول مدیر عامل شرکت ملی فولاد ایران، عملیات اجرایی فاز سوم فولاد قاینات(خط نورد فولاد) نیز در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.

قناعت با اشاره به اینکه با پیگیری‌ های صورت گرفته آب فولاد قاینات از محل فاضلاب شهر قاین تأمین می شود، خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی احداث پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب قاین با مشارکت ایمیدرو و انتقال پساب به مجتمع فولاد قاینات سال گذشته با اعتبار ۱۰ هزار میلیارد ریال آغاز شد.

به گفته وی؛ براساس قول دوستان عملیات اجرایی واحد فرآوری اکسید آهک به عنوان خوارک فولاد هم در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد: با پیگیری‌ های مستمر و ورود جدی فولاد کشور این اقدامات مهم در زمان مقرر در این واحد اقتصادی کلان و مهم استان اجرایی شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا