سیاسی

استارت راه آهن از سمت یونسی به قاین در آینده ای نزدیک

به گزارش نسیم قائن ، صبح امروز سلمان اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه و صفائی نماینده مردم گناباد و بجستان به همراه فرمانداران قاین و گناباد از روند پیشرفت راه آهن یونسی بجستان به گناباد بازدید کردند.
در حاشیه بازدید از احداث خط ریلی یونسی بجستان به گناباد نمایندگان دو حوزه انتخابیه بر پیگیری جذب اعتبار برای ادامه و تکمیل خط آهن از یونسی به سمت قاین و بیرجند تاکید داشتند.
صفائی نماینده مردم گناباد بجستان با بیان این که پروژه راه آهن گناباد با ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست گفت: ظرف ۲ ماه آینده زیر سازی تمام خواهد شد و ریل گذاری نیز باید پیگیری و اعتبار جذب شود.
وی ادامه داد:با پیگیری هایی که نماینده قاینات وزیرکوه و استاندار خراسان جنوبی دارند امیدواریم هرچه سریعتر شاهد ادامه راه آهن از یونسی به سمت خضری دشت بیاض،قاین وبیرجند باشیم.
اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه با اشاره به جلسات متعدد استاندارخراسان جنوبی در تهران گفت: تاکنون جلسات متعددی برگزار و پیگیری های زیادی صورت گرفته است و امیدواریم در کوتاه ترین زمان ممکن، استارت شروع کار راه آهن از یونسی به سمت قاین بیرجند زده شود .
وی با بیان این که نمایندگان این دوره از مجلس شورای اسلامی قصد دارند با اتحاد و همبستگی یک خدمت بی نظیری به خطه جغرافیایی خود داشته باشند گفت: امیدواریم استانداران خراسان جنوبی و رضوی با همکاری نمایندگان پیگیری های خود را برای جذب اعتبارات بیشتر و تزریق به این پروژه عظیم داشته باشند تا مردم به خواسته به حق خود برسند.
اسحاقی با بیان این که اعتباراتی که از سوی دو استاندار محترم خراسان جنوبی و رضوی جذب شود همه در یک سبد ریخته خواهد شد گفت:همه اعتبارات منتهی به یک هدف می شود.
وی این اتحاد و همبستگی بین نمایندگان و دواستان واستانداران محترم را نقطه عطفی برای امید بخشیدن به مردم خطه جنوب خراسان دانست و خواستار تسریع در راه آهن یونسی به سمت خضری دشت بیاض شد.
فرماندار گنابادنیز در جمع خبرنگاران گفت: احداث خط ریلی یونسی بجستان به گناباد به عنوان قطعه نخست طرح خط ریلی مشهد به زاهدان و چابهار تاکنون ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
قربانی افزود: اجرا و توسعه کمی و کیفی طرح‌های عمرانی از جمله خط آهن نشان دهنده توجه دولت به عمران و رونق اقتصادی شرق کشور و استان‌های خراسان رضوی و جنوبی است.
وی ادامه داد: با توجه به ظرفیتهای قاینات و گناباد با تکمیل و بهره‌برداری از خط ریلی شاهد رونق اقتصادی بیشتر در منطقه خواهیم بود و امیدوارم با درایت و پیگیری نمایندگان دو شهرستان در مجلس شورای اسلامی و اختصاص اعتبار مناسب روند اجرای آن سرعت یابد و این مناطق از مواهب آن برخوردار شوند.
محمد کریمی فرماندار قاینات نیز با اشاره به نقش خط ریلی در توسعه پایدار شرق کشور گفت: با توجه به ظرفیت‌های اقتصادی و منابغ غنی زیرزمینی شهرستان‌های گناباد و قاینات و وجود فولاد و کارخانه سیمان قاین اجرای خط ریلی بستر مهم رونق منطقه را هموار و در جذب سرمایه گذار دراین مناطق نقش مهمی دارد.
مدیر عامل شرکت کیهان راه شرق و پیمانکار احداث خط ریلی یونسی به گناباد نیز گفت: اجرای این طرح از سال ۱۳۹۶ با مبلغ اولیه ۵۷۰ میلیارد ریال آغاز شد و در مراحل بعدی اعتبار تخصیصی به آن به یک هزار میلیارد ریال افزایش یافت.
جواد سلیمانی افزود: از مجموع ۲۰۰ دهنه پل که در این مسیر احداث می‌شود ۱۵۰ دهنه پل به اتمام رسیده و برای اجرای این طرح دو میلیون و ۵۰۰ مترمکعب خاکبرداری و خاکریزی انجام شده است.
وی ادامه داد: در صورت رفع مشکل کمبود منابع مالی و تخصیص به موقع اعتبارات زیرسازی طرح خط ریلی یونسی به بجستان تا دو ماه آینده به اتمام می رسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا