سیاسی

از ظرفیت های گردشگری شهرستان قاین به خوبی استفاده نشده است

به گزارش نسیم قائن ، جلسه ستاد خدمات سفر شهرستان قاینات با حضور مسئولین شهرستانی و استانی در محل بقعه بوذجمهر قاین برگزار شد .
بهمن کهن ترابی فرماندار قاین در جلسه خدمات سفر شهرستان قاین که در منطقه گردشگری بوذجمهر برگزار شد ، اظهارکرد : شهرستان قاینات دارای آثار تاریخی و گردشگری فراوانی است ولی گردشگری برای ما اولویت نبوده است وما هنوز نتوانسته ایم از ظرفیت های گردشگری شهرستان به خوبی استفاده کنیم.
وی ادامه داد: قاینات آثار باستانی فراوانی دارد ومی تواند به عنوان قطب گردشگری شرق کشور معرفی شود واین را بارها داد زده ایم که باید برای معرفی و بازسازی آثار باستانی اعتبار گذاشته شود تا بتوانیم گردشگران بسیاری را به این منطقه جذب کنیم .
فرماندار قاین درادامه گفت: این منطقه قابلیتهای فراوانی دارد و تمامی دستگاهها باید کمک کنند تا زیرساخت های اولیه در منطقه فراهم شود .
کهن ترابی با تاکید بر همکاری دستگاههای اجرایی با ستاد سفرهای نوروزی گفت: از تجربیات گذشته برای بهتر شدن خدمات دهی به مسافرین و معرفی بیشتر شهرستان استفاده شود .
شاهرخ عباسی رئیس اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری قاین دراین جلسه با بیان این تمهیدات لازم برای یک سفر ماندنی در قاین اندیشیده شده است گفت: با همکاری ارگان ها ونهادهای شهرستان در چندین نقطه از شهر بازارچه های صنایع دستی برپا خواهد شد .
وی از برپایی سیاه چادر عشایر،غرفه صنایع دستی،اجرای مراسم بی بی گردان در روستای کارشک،راه اندازی کمپ پذیرایی از مسافرین در کرغند،گریمنج و در حاشیه جاده نوغاب حاجی آباد،برپایی ستادسفرهای نوروزی در خضری دشت بیاض،آرین شهر و در منطقه گردشگری بوذجمهر خبر داد و گفت: با همکاری شرکت هماسیرقاین نیز برنامه های شاد ومتنوعی با حضور مردم قاینات و همچنین مسافرین نوروزی درسالن آمفی تئاتر روباز بوذجمهر برپا خواهد شد .
درابتدای جلسه بخشداران،رئیس شورای شهر ورئیس شرکت هماسیرو دیگر اعضای ستاد نیز به ارائه گزارشات واقدامات انجام شده در خصوص ستادهای خدمات سفر در شهرستان قاینات پرداختند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا