سیاسی

از سود بانکهای استان، در قاینات و زیرکوه مدرسه ساخته شود

به گزارش نسیم قائن ، پیرو دیدار سلمان اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه با دکتر دژپسند وزیر امور اقتصاد ودارایی در هفته گذشته ،به منظور بررسی موضوعات مطرح شده از سوی نماینده شهرستان،برزگر مدیر کل دفتر امور مجلس وزارت امور اقتصادی ودارایی ،هیئت همراه صبح امروز با حضور در شهرستان قاینات به بررسی مشکلات مطرح شده پرداختند.
دراین جلسه کریمی فرماندار قاینات با ارائه گزارشی از وضعیت شهرستان قاینات خواستار تخفیفات مالیاتی برای برخی از واحد های تولیدی شهرستان شد و گفت: با توجه به غیر فعال شدن برخی از واحد های تولیدی و موافقت سرمایه گذاران برای راه اندازی مجدد این واحد ها لذا درصورت امکان نسبت به تخفیف های مالیات اقدام شود.
معافیت مالیاتی در مناطق محروم برای سرمایه گذاران و پرشکان ،کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی برای سرمایه گذاران،اتصال بانکهای شهرستان به شبکه دولت،معاف شدن فعالیت های کشاورزی همچون زرشک و زعفران از مالیات،ایجاد شعبه اداره امور مالیاتی در خضری و آرین شهر و ارتقاء شعبه قاینات ،بخشودگی جرائم مالیاتی در شهرستان قاینات با توجه به بیماری کرونا و… از جمله درخواستهایی بود که توسط فرماندار قاینات مطرح شد.
برزگر مدیر کل دفتر امور مجلس وزارت امور اقتصادی ودارایی دراین جلسه ،با بیان این که حضور ما با درخواست نماینده مردم قاینات و زیرکوه برای پیگیری موضوعات مطرح شده به وزارت اقتصاد و امور دارایی و به دستور دکتر دژپسند وزیر محترم بوده است گفت: وظیفه ذاتی ماست که خدمتگذار مردم باشیم و دراین شرایط سخت ،مسئولیت گرفتن هنر است و دل و جگر می خواهد .
وی ادامه داد: مدیر آن کسی است که بتواند دراین شرایط سخت قبول مسئولیت کند.
برزگر از مسئولین مربوطه خواست تا درخواستهای مطرح شده را بررسی و طرف ۵ روز آینده آن مشکلاتی که در استان قابل حل شدن نیست را کتبا به وزارتخانه ارسال تا پیگیری های لازم صورت گیرد.
مدیر کل دفتر امور مجلس وزارت امور اقتصادی ودارایی درخصوص راه اندازی انبارقاچاق و تجهیزات پاسگاههای مرزی گفت: در حال حاضر پیشنهاد می شود در مرحله اول نسبت به انبار استیجاری اقدام و در مراحل بعدی پیگیر تجهیزات و راه اندازی انبار از محل درآمد موجود باشید.
وی همچنین از مدیران شعب بانکی خواست تااز محل سود بانکهای استان نسبت به ساخت مدرسه در مناطق محروم روستایی حوزه انتخابیه قاینات و زیرکوه اقدام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا