سیاسی

از اول مرداد فعالیت پایگاه انتقال خون قاین هر روزه می شود/پیگیری چارت سازمانی و جذب نیرو برای پایگاه انتقال خون شهرستان

به گزارش نسیم قائن ، پیش از ظهر امروز جلسه بررسی مشکلات مرکز انتقال خون قاین با حضور دکتر میری مقدم مدیرعامل انتقال خون استان،اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه،فرماندار قاین و جمعی از خیرین سلامت شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری قاین برگزار شد.
دراین جلسه کریمی فرماندار قاینات با گلایه از این که مسئولین سابق مرکز انتقال خون استان به جای حل مسئله اعلام داشتند که خون مازاد داریم و نیاز به خون نداریم گفت: اهدای خون یک موضوع نوع دوستانه است و مردم خود تمایل زیادی برای اهداء خون دارند اما این خواسته مردم در شهرستان قاینات درحالی که امکانات موجود است به فراموشی سپرده شده و اهمیت داده نمی شود
وی افزود: از پایگاه انتقال خون قاین قریب به ۲۰۰ هزار نفر از دو شهرستان قاینات و زیرکوه بهره مند می شوند واین که به بهانه کمبود نیرو این مرکز تعطیل شود برای مردم توجیه ندارد و اعتراضات فراوانی از سوی مردم شده است .
کریمی با بیان این که مدیر عامل سابق اعلام داشت برای این که بتوانیم نیرو برای مرکز قاین جذب کنیم یک سری شاخص هایی وجود دارد که باید میزان اهدای خون به یک نرم برسد و با توجه به این که هفته ای یک روز در قاین تیم سیار حضور داشت ،اعلام آمادگی کردیم که دریک بازه زمانی مشخص با همکاری شبکه بهداشت و درمان و شهرداری نیرو تامین شود وهرروز خون گیری انجام شود تا میزان خون دهی در شهرستان سنجش و اگر برابر نرم بود نسبت به جذب نیرو اقدام شوداما همکاری وهمراهی از پایگاه انتقال خون استان نداشتیم.
سلمان اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه با بیان این که مرکز انتقال خون در سلامت مردم می تواند نقش پیشگیرانه داشته باشد گفت: مطالبه مردم قاینات برای بازگشایی مداوم مرکز انتقال خون شهرستان یک مطالبه ارزشمند است و بایدبه این مطالبه مردم قاینات و وزیرکوه پاسخ قانع کننده و شایسته و بایسته ای داده شود.
وی افزود: بسیاری از مردم کشورهادر قبال پولی که می گیرند خون می دهند اما در کشور ما مردم برای اهداء خون لحظه شماری می کنند ورایگان اهدا می کنند.
در این جلسه که با رایزنی های بسیاری همراه بود نماینده مردم قاینات و زیرکوه و فرماندار سماجت بسیاری برای فعال شدن مرکز انتقال خون داشتند که با ارائه پیشنهاداتی از سوی مسئولین شهرستانی ،مقرر شد ۵ نیرو باهمکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات و مرکز انتقال خون آموزش های لازم را ببینند و از اول مرداد ماه پایگاه انتقال خون قاین به صورت هر روزه به مراجعه کنندگان خدمات ارائه دهند و شورای شهر و شهرداری نیز در پرداخت حق الزحمه همکاری داشته و مرکز انتقال خون استان نیز نسبت به تامین تجهیزات خون گیری با شهرستان همکاری داشته باشند.
اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه با بیان این که گره ای که قریب به ۷ سال است دغدغه مردم قاینات و زیرکوه بود با تدبیر مسئولین شهرستان و همکاری انتقال خون استان گشوده شد گفت: قول میدهم جلسه ای با حضور مدیر عامل انتقال خون استان و سازمان انتقال خون کشور برگزار ومشکلات مطرح و نسبت به اخذ مجوز وچارت سازمانی وبکارگیری نیرو برای شهرستان قاینات پیگیری نمایم.
دکتر میری مقدم مدیرعامل مرکز انتقال خون استان مهمترین مشکل این نهاد را کمبود نیروی متخصص اعلام کرد و گفت: با توجه به تصمیم اتخاذ شده تا حصول نتیجه با تعامل بین شبکه بهداشت و درمان و شهرداری و شورای شهر مرکز انتقال خون قاین هر روزه خدمات خواهد داشت و درخواست ما از نماینده مردم قاینات وزیرکوه این است پیگیری لازم جهت اخذ مجوزات جذب نیرو و چارت سازمانی را داشته باشند.
آذرماه ۱۳۹۲ بود که پایگاه انتقال خون شهرستان قاین در یکی از بهترین نقاط شهر افتتاح شد و باعث خوشحالی مردم نوع دوست قاینات و زیرکوه شد چراکه دیگر نیاز نبود برای اهداء خون به شهرهای مجاور عزیمت کنند.
اما این خوشحالی زیاد طول نکشید و به دلیل عدم جذب نیرو قفل و زنجیر به درب این مکان زده شد.
با اعتراضات مردمی و پیگیری های مسئولین وقت ،قرار شد که هفته ای دو روز از مرکز استان نیرو اعزام و خدمات رسانی انجام شود اما این هم کم کم تقلیل یافت و به ماهی دو روز رسید
و امروز جلسه ای به منظور حل دغدغه مردم برگزار که خوشبختانه نتایج خوبی از این جلسه حاضر شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا