سیاسی

ازموتور سواری جهانگیری تااحیای بی سروصدای سازمان مدیریت

به گزارش نسیم قائن به نقل از واحد مرکزی خبر،
بدون شرح هفته
طرح گسترش رسیدگی به دارایی مقامات از مسئولان اصلی کشور به رده های مختلف مدیریتی همچنان در مجمع تشخیص مصلحت نظام دست وپا می زند.
ظریفی می گفت مسئولان اصلی کشورکه از اول انقلاب دارایی هاشون زیر رصد وبررسیه تلاش می کنند بقیه مدیران ومسئولان رو هم بکشند زیر تیغ . به همین خاطر طرح هنوز در مجمع دست وپا می زند. چرا؟
آمار عجیب هفته
رسانه ها تیتر زدند ایرانیان سالانه بیش از ۳۸۷ میلیارد تومان خرج فالگیری می کنند .
اگر این آمار درست باشه باید یه فکر اساسی به حال جماعت کثیری کرد که امروز و فردا شون را در کف کف بین ها جستجو می کنند .
حالا تا زمانی که فکر اساسی صورت بگیرد ، اداره مالیات ، مالیات این سیصد چهارصد میلیارد رو بگیرد شاید بشود به زخمی زد .
التماس دعای هفته
رئیس دانشگاه آزاد دعوت شد مجلس برای پاره ای توضیحات . این جلسه خودمانی ، فارغ از اینکه ایشان گفتند دانشجوهای دانشگاه آزاد پولی نمی دهند و در حقیقت رایگان تحصیل می کنند ،یک نکته صرفا جهت اطلاعی هم داشت . نکته این بود که نمایندگان بجای اینکه در کمیسیون سئوالات خود را بپرسند ، در حاشیه جلسه کمیسیون سئوال می پرسیدند که البته بیشتر به التماس دعا از رئیس دانشگاه آزاد شبیه بود تا پرسیدن سئوال .
عامل کمبود هفته
( وزیر جهاد کشاورزی گفته یک کیلو خیار پانصد تا ششصد لیتر آب مصرف می کند . حجتی ادامه داد با حجم خیاری که تولید می کنیم ۷۰۰میلیون لیتر آب در کشور مصرف میشود ، که نیاز بسیاری از مینهای را می توان با این مقدار اب تامین کرد .)
پس با این حساب ، عامل اصلی کم آبی پیدا شد.
انصاف هفته
این هفته یک روزنامه در زمینه کمبود آب یک خبر اختصاصی فوق العاده مهم داشت که به تیتر یک کشورتبدیل شد ودهن به دهن گشت و فریاد احسنت احسنت ملت روبلند کرد .
تیتر این روزنامه انتقاد از صداوسیما بعلت سکوت در مقابله با بحران کم ابی بود .
نجف زاده خبرنگار صرفا جهت اطلاع این تیتر رو این طوری جواب می ده که عجب پس ما مقصر کم ابی بودیم وخودمون نمی دونستیم .
از این همه دقت خبری واشراف وانصاف تحلیلی این روزنامه نگار تشکر می کنیم و بابت دهها گزارشی که درباره کمبود اب پخش کردیم واحتملا حوصله شمارو سر بردیم عذر خواهی میکنیم .
زندان هفته
محسنی اژه‌ای سخنگوی دستگاه قضایی این هفته گفت متهم معروف نفتی در مقاطعی از سه جلد شناسنامه استفاده کرده و به دلیل ارتباطی که با بیرون از زندان داشته ، توانسته بود برخی مدارک را از بین ببرد .
خیلی عجیبه طرف از داخل زندان با بیرون ارتباط برقرار کنه و خلافهاش رو ماست مالی کنه .
اصلا نمی دونم این زندان چه حکمتی داره که هر گردن کلفت وخفت گیری اقتصادی وسیاسی رو می ندازند توش ، فوری والبته با پررویی یاد نامه نگاری وارتباط واین جور حرفها می افته .
سخنگوی قضایی البته یک خبر خوب هم برای عملی های عزیز داشت . اژه‌ای گفت براساس قانون مصوب ۱۳۸۹ معتاد را نمی شود تحت تعقیب قرارداد ، که تشکر معتاد ها رو حتما در پی داره
فرادستان هفته
برگزاری نمایشگاهی از ماشین های عتیقه و لوکس در تهران با قیمت های گاه میلیاردی . خبرنگار در این نمایشگاه از صاحب یکی از این ماشینی ها می پرسه رینگ ماشینت چقدر می ارزه ؟ صاحب ماشین میگه : به اندازه قیمت یک پراید…
البته از میلیونها پرایدی عزیز که احتمالا احساس رینگ بودن بهشون دست داده عذر خواهی می کنیم .
موتور سوار هفته
جهانگیری معاون اول رئیس جمهور این هفته در مراسم اولین روز بازگشایی مدارس بعلت ترافیک مجبور شد خودش را با موتور به مراسم برسونه .
اقای جهانگیری ، شرمنده ایم اما ترافیک رییس و مرئوس نمیشناسه. وقتی شما مجبوری با موتور بیایی وای به حال مردم …اما این تلاش شما ستودنیه برای خوش قولی ….و به موقع رسیدن سر قرار…خوشقولی با نسل فردا
مدیریت هفته
خبرنگارا درباره تشکیل شدن یا نشدن سازمان مدیریت و برنامه ریزی از نوبخت سخنگوی دولت و معاون برنامه ریزی رئیس جمهورپرسیدند که نوبخت این طور جواب داد ( این سازمان مدیریت و برنامه ریزی که می گید از روز اول تشکیل شده است یعنی وقتی اقای رئیس جمهور به بنده هم مسئولیت معاونت برنامه ریزی رو دادند و هم مسئولیت توسعه مدیریت رو دادند واختیارات جدید در امور استخدامی را دادند ، یعنی اینکه این سازمان از روز اول تشکیل شده است فقط تابلو نداره که در آینده نزدیک تابلو رو هم عوض می کنیم
شیب ملایم هفته
بلیت قطار در استانه گران شدن ؛ برای چندمین بار وصد البته هر دفعه هم با شیب ملایم .
(توضیح مسئول راه آهن درباره شیب ملایم تغییر قیمتها ..
مسیر اهواز در یک ماه تغییر کرده ..مسیر اصفهان در یک ماه دیگر ، به همین ترتیب همه مسیرها تغییر میکنند )
قبلا با شیب تند ؛یک دفعه می کشیدند بالا تکلیفمون مشخص می شد اما الان ذره ذره می کشید بالا ذره ذره نفسمون بیشتر می گیره .خدایی یه فکری به حال این شیب ملایم بکنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا