اخباراسلایدر بزرگشهرستانویژه خبری

اخذ موافقت اصولی برای طرح توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی شهیدکاوه قاین /کسب رتبه برتر نیروگاه در ارزیابی سالانه

به گزارش نسیم قاین،سید محمد رضا کاظمی مدیر عامل شرکت مدیریت تولید نیروگاه های گازی خراسان در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان قاینات ضمن تبریک ۱۷ مرداد روز خبرنگار گفت: خبرنگاری دغدغه های خاص خودش را دارد و یکی از مشاغل سخت و زیان اور حرفه خبرنگاری است .

وی با بیان این که در شهرستان قاینات  با بهره وری از ۲ نیروگاه سیکل ترکیبی شهید کاوه و نیروگاه گازی قدیم قاین در پیک بار تابستان ۵۲۰ مگاوات برق تولید می شود گفت: مصرف استان در پیک بار ۳۰۰ مگاوات بوده است ومازاد به شبکه های سراسری در خراسان رضوی و یزد منتقل می شود

 

کاظمی با بیان این که برق یک انرژی پاک است که بدون آن امکان زندگی کردن نیست گفت: برق قابلیت ذخیره سازی ندارد وقطعی برق باعث مشکلات بزرگی در صنعت برق جهان می شود .

وی با بیان این که در فصل تابستان بیشترین مصرف برق راداریم گفت: اگر مصرف درست مدیریت نشود با مشکلات عدیده ای روبه رو خواهیم شد.

 

مدیر عامل شرکت مدیریت تولید نیروگاه های گازی خراسان ادامه داد: در نیروگاهها برای تولید سوخت از گاز استفاده می شود وگاهی به دلیل تعمیرات خطوط گاز در تابستان و در زمستان به دلیل مصرف بالای خانگی دچاز مشکل می شویم که در این زمان ها از سوخت جایگزین گازوئیل استفاده می شود..

وی افزود: در بسیاری از شهرها این دغدغه وجود دارد که با سوخت دوم که مازوت است آلودگی هوا هم وجود دارد و خوشبختانه در نیروگاه قاین از سوخت مازوت استفاده نمی شود.

 

کاظمی گفت: سالانه حدود ۲۰۰ میلیون لیتر گازوئیل مصرف می شود که شرکت سوخت استان با ما نهایت همکاری را دارند.

 

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید نیروگاه های گازی خراسان با اعلام این که خبر که مدیریت تولید نیروگاه های گازی استان با ۱۱ پله صعود به رتبه ۶ رسیده است گفت: این موضوع شاخص بسیار خوبی برای ارزیابی شرکت است.

 

وی ادامه داد: نیروگاه گازی قاین در ارزیابی پیک سال گذشته در بین کل نیروگاههای دولتی و خصوصی رتبه اول را کسب نموده است .

 

همچنین این نیروگاه در حوزه ضریب اطمینان نیز رتبه ۱ را دربین نیروگاههای خصوصی و دولتی کسب نموده است.

کاظمی با اشاره به طرح توسعه نیروگاه گازی قاین گفت: با اجرای این طرح حدود ۳۰۰ مگاوات به تولید برق نیروگاه می تواند اضافه شود .

وی افزود: منابع مالی کلانی برای  توسعه نیروگاه نیاز است و خوشبختانه امسال با درخواست وزارت نیرو در شورای اقتصاد موافقت اصولی برای توسعه ۷ نیروگاه داده شده است که یکی از این نیروگاهها ،نیروگاه سیکل ترکیبی شهید کاوه قاین است.

 

کاظمی اشتغال زایی را یکی از ارکان مهم طرح توسعه نیروگاه دانست وگفت: ورود علوم مختلف به نیروگاه به خصوص بخش بخار و ورود افراد و شرکت های مختلف فناوری شهر را نیز ثروتمند می کند و امیدواریم به زودی طرح توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی قاین هم وارد فاز اجرایی شود.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا