سیاسی

اختصاص ۲۳ میلیارد ریال اعتبار برای بیابانزدایی در قاین

به گزارش نسیم قائن ، «احمد گلی» با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اعلام کرد: برای اجرای طرح های بیابانزدایی در شهرستان قاین مبلغ ۲۳ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافت.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قاین گفت: بیابان زدایی منجر به افزایش پوشش گیاهی و حفاظت از خاک منطقه می شود، که امسال ٢٣ میلیارد ریال اعتبار برای این طرح به شهرستان قاین تخصیص یافته است.
وی با اشاره به اقدامات بیابان زدایی و راهکارهای مقابله با پدیده گرد و غبار و خالی شدن سکنه روستاهای حاشیه شهرها، بیان کرد: سال گذشته در راستای مقابله با بیابانزایی حدود یک میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به شهرستان تخصیص یافت که با این اعتبارات، اجرای عملیات نهال کاری و مراقبت و آبیاری در سطح ۲ هزار و ۲۴۹ هکتار از عرصه های بیابانی مناطق پسکوه، قیصار چاه یوسف کمیران و بخش مرکزی اسفدن اجرایی می شود.
گلی نهال کاری را مهم ترین هدف بیابانزایی عنوان کرد و ادامه داد: در آغاز این طرح گونه های بومی منطقه نظیر تاغ وآتریپلکس و قیچ سازگار با شرایط آب و هوایی و کم آبی منطقه کاشته می شود.
وی با بیان اینکه استحصال نزولات آسمانی، حفظ خاک و افزایش پوشش گیاهی و مقابله با پدیده گرد و غبار از جمله مهم ترین اهداف طرح های بیانزایی است، گفت: سعی می شود در اجرای این طرح های بیابان زدایی پروژه نهال کاری دنبال شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا