سیاسی

احداث ۲۰۰ سینما توسط بخش خصوصی در کل کشور/پویش طرح سینمای امید با محوریت شهرهای فاقد سینما

به گزارش نسیم قائن ، آیین بازگشایی سینماپارک قاین با حضور خلیلی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمانی سینمای کشور صبح امروز برگزار شد.
خلیلی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با بیان این که حمایت خود را از نوسازی و بهسازی سینماهای قدیمی و فعال همچون سینمای قاین و بیرجند اعلام می کنیم گفت: یکی از برنامه های سالانه سازمان سینمایی حمایت از طرح بهسازی سینماهای قدیمی است که فضایی امن تر و با کیفیت تر از لحاظ تصویر و صدا را فراهم کند.
وی به حمایت از سرمایه گذارانی که نسبت به سینمای جدید در شهرستان های فاقد سینما اشاره داشت و گفت: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ سینما در سطح کشور توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی در حال احداث است که سازمان سینمایی کشور علاوه بر صدور مجوز ،به ازای هر پرده جدید سینما ۱۶۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض به سرمایه گذاران کمک می کند.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمانی سینمای کشور به پویش طرح سینمای امید با محوریت شهرهای پرجمعیت فاقد سینما در کشور خبر داد و گفت: این طرح از سال ۹۷ با مشارکت شهرداریهای کشور در شهرهای پرجمعیت فاقد سینما اجرا می شود وتاکنون ۲۲ تفاهم در استان های مختلف با شهرداریها امضا شده است.
وی از اجرای پردیس سینمای امید با همکاری شهرداری طبس در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: به زودی این طرح در طبس اجرا خواهد شد.
خلیلی ادامه داد: در دومرحله کمک بلاعوض ۷۰۰ میلیونی به پردیس سینمای امید را سازمان سینمایی کشور خواهد داشت و علاوه بر کمک ما سازمان شهرداریها نیز ۵۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض ارائه در اختیار پردیس های سینمای امید قرار خواهد داد
نبی زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی نیز در جمع خبرنگاران گفت: برای بازسازی سینما پارک قاین ۶۰۰ میلیون تومان توسط بخش خصوصی هزینه شده است و تلاش ما این است که در جهت استمرار این کار زیبا و فراهم نمودن فضای شایسته برای مردم قاینات ۲۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات وزارت ارشاد به بخش خصوصی پرداخت شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا