سیاسی

احداث بازارچه دایمی خضری دشت بیاض تا پایان تیر ماه

به گزارش نسیم قائن ، دی ماه سال گذشته احداث بزرگترین بازارچه دائمی عرضه محصولات صنایع دستی استان در شهر خضری دشت بیاض از توابع بخش نیمبلوک توسط استاندار کلنگ زنی و با توجه به اقبال گردشگران در ایام نوروز از بازارچه صنایع دستی برای تسریع در روند احداث این بازارچه دایمی برنامه ریزی شد.
یکی از شهروندان که خود تولیدی گل وگیاه دارد، می گوید: بازارچه های صنایع دستی ضمن حمایت از صنعتگران حوزه صنایع دستی امکان آشنایی و معرفی بیشتر و بهتر علاقه مندان با هنرهای اصیل را فراهم می کند و بر این اساس دایمی شدن آن ضروری است.
به گفته « مرادی »سال های گذشته ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی بخش نیم بلوک وخضری دشت بیاض در ورودی شهر به طور موقت اقدام به برپایی پنج غرفه در قالب یک بازارچه کرد اما امسال ۲۲غرفه در ورودی این شهر برپا شد که مورد توجه مسافران و گردشگران نوروزی قرار گرفت.
شهروند دیگری هم گفت: خضری دشت بیاض دارای پتانسیل های بسیار بالایی در بحث تولید و اشتغال صنایع دستی در بخش های شهری ،روستایی و عشایری است و بنابراین انتظار می رود این بازارچه موقتی و فصلی به بازارچه دائمی تبدیل شود تا در طول سال شاهد فروش محصولاتمان باشیم . « ذکاوتی» با بیان این که صنایع دستی بخشی از زندگی مردم این منطقه است ، می گوید: قرار گرفتن خضری دشت بیاض در محور ترانزیتی مشهد- چابهار برنامه ریزی برای احداث بازارچه صنایع دستی و سوغات محلی دائمی در حاشیه جاده را دوچندان می کند.
«نوروزی» یکی از غرفه داران عشایر هم ضمن تقدیر از شهردار وشورای این شهر گفت: استقبال مسافران از این غرفه امیدوارکننده است و انتظار می رود مسئولان برای احداث بازارچه دائمی پیگیری های لازم را انجام دهند .
شهردار خضری دشت بیاض در گفتگو با خبرنگار ما رونق صنایع دستی ومشاغل خانگی را از مهمترین راه های ایجاد اشتغال پایدار می داند و تاکید دارد: ظرفیت های این استان در حوزه صنایع دستی در ابعاد کمی و کیفی ارتقا پیدا کند.
«اسماعیلی» با تاکید بر این که صنایع دستی از مهمترین مبادی ایجاد اشتغال است اظهار می کند: با تقویت صنایع دستی می توان با کمترین هزینه بیشترین بهره برداری را در حوزه اشتغال پایدار به انجام رساند.
به گفته وی با توجه به استقبال مردم از بازارچه موقت در کنار جاده ترانزیتی و درخواست های مکرر مردم این شهر بازارچه دایمی صنایع دستی خضری دشت بیاض تا پایان تیرماه امسال احداث می شود.
خراسان جنوبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا