سیاسی

اجرایی شدن مصوبات سفر استاندار به قاینات شاخص ارزیابی مدیران/کلنگ زنی ۷ پروژه با اعتبار ۷۰ میلیاردی در قاین

به گزارش نسیم قائن ، کریمی فرماندار مردم قیاینات در جلسه تجلیل از نماینده سابق و شورای اداری شهرستان با اشاره به اقدامات بسیار خوب مسئولین و مردم در زمان شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: دراین زمینه اقدامات بسیار خوبی صورت گرفت و رزمایش مواسات و کمک مومنانه که لبیک به ندای رهبری بود شهرستان قاینات بسیار خوب درخشیدو به زعم خود مدیران استانی جزء شهرستان های موفق بودیم.
وی به اقدامالت بسیار خوب جمعی از صاحبان املاک تجاری و شهرداری قاین اشاره کرد و گفت: بخشیدن ۱تا ۲ ماه از اجاره بهای مغازه ها در ایام کرونایی اقدام بسیار ارزشمندی بود که در قاینات صورت گرفت.
فرماندار قاین با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به نام سال جهش تولید گفت: مدیریت خوب یعنی کار کردن در شرایط بسیار سخت که با راهبرد و ودحدت و اتحاد و پشتکار آینده خوبی را برای شهرستان ترسیم کنیم .
وی برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را یکی از کارکردهای دولت در حوزه داخلی دانست و گفت: انتخابات بسیار خوبی در کمال سلامت و امنیت برگزار شد و شهرستان قاینات دراین زمینه به خوبی عمل کرد.
فرماندار قاین به برخی از اقدامات انجام شده در سال ۹۸ در شهرستان قاینات اشاره داشت و گفت:راه اندازی جهاد دانشگاهی علی رغم محدودیت های ساختاری،الحاق ۷ روستا به قاینات و انتزاع از زیرکوه،کمک ۲ میلیارد و۸۰۰ میلیونی خیرین مدرسه ساز ،نصب ۹ اتاقک دیجیتال نصب تجهیزات ۴ میلیاردتومانی وبرخورداری ۸۸ و۳ دهم درصد مردم از دیجیتال،تاسیس شرکت عمران توسعه با ۶۰۰ نفر عضو،تامین اعتبار خوابگاه دانشکده پرستاری از سوی بنیاد ۱۵ خرداد ،کلنگ زنی بیمارستان دوم قاین با ۱۰ هزا رو ۵۰۰ متر مربع ،گازرسانی به ۵۴ واحد تولیدی با کمک ۱ میلیارد و ۳۵۰ میلیونی دولت به صورت بلا عوض،استقلال مالی دانشکده پرستاری قاین،برخورداری ۴۰ روستا از اینترنت پرسرعت ،تزریق اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی به جاده قاین – بیرجند ازجمله برنامه هایی است که با همراهی و همکاری استاندار و نماینده و مسئولین شهرستانی در سال گذشته انجام شده است.
کریمی به کلنگ زنی ۷ پروژه به ارزش ۷ میلیارد تومان وبهره برداری از ۲۹۰ پروژه با اعتبار ۱۸۲ میلیار تومان در سال گذشته اشاره داشت و گفت:۹۳۴ طرح در غالب اشتغال روستایی با تسهیلات اشتغال زایی ۵۱ میلیاردتومانی نیز اجرا شده است.
وی به کمک ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیونی استاندار از اعتبارات استانی برای توسعه فضای سبز به شهرداری ها اشاره کرد و گفت: همچنین سال گذشته ۳ واحد تولیدی که سالها متوقف شده بود با ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان و اشتغال زایی ۱۴۵ نفر به بهره برداری رسید.
کریمی با بیان این که سال گذشته ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در استان آغاز شد گفت: سهم قاینات ۹۹۳ واحد مسکونی بود که تاکنون ۶۲۵ واحد به مرحله نازک کاری رسیده است.
وی سهم قاینات را رد طرح مسکن ملی سهم ۳۴۴ واحد اعلام کرد و گفت: این طرح در ۵ نقطه شهری اجرا خواهد شد.
فرماندار قاین به ۹۰ مصوبه سفر استاندار به شهرستان قاینات در خرداد ۹۸ اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۲۵ درصد پروژه ها ۱۰۰ درصد به بهره برداری رسیده است ،۲۲ پروژه بالای ۵۰ درصد ،۳۷ پروژه زیر ۵۰ درصد اجرا شده و ۶ پروژه هم نیاز به پیگیری های ویژه دارد .
کریمی توجه مدیران به مصوبات سفر استاندار را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: اجرایی شدن مصوبات سفر استاندار به عنوان شاخص ارزیابی مدیران مد نظر خواهد بود.
وی در بخش دیگری از گزارشات به گاز رسانی به ۲۶ روستای قاین اشاره داشت و گفت: این پروژه ها تا دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.
اجرای طرح نهضت گلخانه ها از دیگر طرح هایی بود که فرماندار قاینات از معرفی ۶۹ طرح با ارزش ۱۳ و نیم میلیارد به بانک عامل خبر داد.
تخصیص ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار به فولاد قاین و راه اندازی فاز اول در نیمه اول امسال و مجوز بکار گیری ۳۰۰ نیرو ،تامین اعتبار ۱۰ میلیاردتومانی برای فاضلاب قاین که ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و آغاز به کار تصفیه خانه فاضلاب با همکاری بخش خصوصی از مرداد ماه امسال از دیگر سخنان فرماندار قاین در جلسه شورای اداری شهرستان بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا