سیاسی

آموزش بیش از ۲ هزار نفر در مراکز فنی و حرفهای قاینات

به گزارش نسیم قائن ، محمدحسن مظلوم صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در شش ماهه نخست سال جاری حدود ۲ هزار نفر در مرکز برادران قاین و شش مرکز تابعه در دورههای مهارتی شرکت کردند، اظهار کرد: این دورهها معادل ۲۵۰ هزار نفر ساعت است.
وی افزود: از این تعداد ۷۶۰ نفر در دورههای مهارتی بخش صنعت، کشاورزی و بقیه در دورههای مهارتی بخش خدمات، فرهنگ و هنر شرکت کرده‌اند.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفهای قاینات تصریح کرد: در این مدت ۲ هزار و ۴۰۰ نفر در مراکز دولتی و ۲۱ آموزشگاه خصوصی این شهرستان در آموزشهای مهارتی شرکت کردند.
مظلوم ادامه داد: دورههای بخش صنعت این مرکز شامل برق صنعتی، برق ساختمان، جوشکاری برق و گاز، تست جوش، اتوماتیک، چوب، الکترونیک و تاسیسات است.
وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ رشته مختلف در تمامی حوزهها در مرکز قاینات قابل اجرا است، گفت: آموزشهای فنی و حرفهای در بخشهای مختلف از قبیل جوار دانشگاه، ثابت شهری، سیار شهری، روستا، زندان و جوار کارگاهی اجرا میشود.
رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای قاینات با بیان اینکه آموزشگاههای آزاد بخش خصوصی آموزشهای فنی و حرفه‌ای را بر عهده دارند، افزود: حدود ۴۰۰ نفر در شش ماهه نخست سال جاری زیرپوشش آموزشهای مهارتی تحت نظارت مرکز آموزش فنی و حرفهای قاینات قرار گرفتند.
مظلوم خاطرنشان کرد: تمام آموزشهای بخش دولتی رایگان بوده و آموزشهای بخش خصوصی نیز با شهریه تصویبی سازمان انجام میشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا