سیاسی

آمریکا از درون پوسیده است/دل سپردگی آمریکا به دولت آینده کشور/مردم هوشیار باشند

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی وبا اشاره به ولادت حضرت زهرا(س) و جایگاه و ارزش زن گفت: یک مادر مقام و جایگاهش ۳ برابر یک مرد است.
وی در ادامه با اشاره به این که در آمریکا با وجود حوادثی که بر خودشان می گذرد ولی هیچ گاه ایران را فراموش نمی کنند و همواره دغدغه ایران رادارند گفت: کارشناسان مرکز امنیت نوین امریکا این روزها مقاله ای را انتشار داده اند که این مقاله منشور بر خورد ایران با آمریکاست.
وی افزود: مفاد این مقاله نشان می دهد که اینها حاضر نیستند دست از سر ایران بردارند و ایران را فراموش و دست از سر مردم کم کنند.
حجت الاسلام رحمانی با بیان این که جلوگیری ایران از دسترسی به تسهیلات جزء اهداف اصلی است که دراین منشور آمده است گفت:با وجود این که رهبر معظم انقلاب مسئله بمب اتم و ساختن آن را در کشور تحریم کرده است اما آمریکائیها هنوز از ساخت آن هراس دارند و کاووس می بینند که اگر ایران روزی به چنین اسلحه ای دست یابد ما چه خواهیم کرد؟
امام جمعه قاین مهار سیاست منطقه ای ایران که در حال آسیب رساندن به منافع آنهاست را از دیگر سیاستهای این منشور بر شمرد و گفت: اینها می خواهند جلوی اقتدار و تاثیر گذاری که ایران در منطقه دارد را بگیرند و می گویند تا وقتی ایران در منطقه باشد نفت سوریه و عراق را نمی توانیم غارت کنیم و پوزه ما همیشه به خاک مالیده می شود.
وی ادامه داد: آنها می گویند کاهش تنش های منطقه ای در خاورمیانه به یک امر دائمی تبدیل شده است و ما نمی توانیم مثل گذشته آزادانه در خاور میانه رفت و آمد کنیم و تا زمانی که ایران این قدرت را داشته باشد اینجا نمی تواند تفرجگاه ما باشد .
امام جمعه قاین با بیان این که دراین منشور خیلی حساب شده و جز به جز و در چند مرحله مواجهه با ایران را بیان کرده اند گفت:آنها می خواهند با یک آبنبات چوبی وبا یک لبخند امتیازات بزرگی را از ایران بگیرند وهمچنین به بهانه مسئله حقوق بشرکه می گویند در ایران رعایت نمی شود وبه بهانه موشک های بالستیک ایران،امتیازات بسیار جزئی را به ایران بدهندو امتیازات گسترده ای را بستانند.
وی اضافه کرد: آنها امتیازی ندارند که بدهند جز این که از ۱۵۰۰ رقم تحریمی که بر علیه ملت مظلوم ایران اعمال کرده اند بکاهند.
حجت الاسلام رحمانی با بیان این که از اول انقلاب ما در حال تحریم بوده ایم گفت: از همان ابتدای انقلاب علی الدوام تحریم روی تحریم بوده است وتا زمان برجام ۸۰۰ قلم ما را تحریم کردند ودر دوره ترامپ نیز بیش از ۷۰۰ قلم تحریمات اضافه شد و رئیس جمهور به ظاهر نرم آمریکا درست همان سیاست های اوبامای دموکرات را اجرا می کرد و بایدن هم که بیاید اگر بدتر نباشد بهتر از این ها نخواهد بود.
امام جمعه قاین به انتخابات پیش رو در سال ۱۴۰۰ نیز اشاره داشت و گفت: مردم ما باید هوشیار باشند چرا که دشمنان ما به دولت آینده خیلی دل سپرده اند ودرهمین منشوری که نگاشته اند چندین بار اشاره شده است می گویند بعد از آنی که رئیس جمهور جدید رای بیاورد و سوگند یاد کند و تشکیل دولت بدهد واین ها نشان می دهد که بناست یک سری آشوبها و فتنه ها و دخالتهایی در انتخابات اعمال کنند تا فردی که برای آنها ضرر کمتری داشته باشد را از صندوق آرا بیرون بیاروند و برای تک تک وزرا بر او فشار بیاورند تا دولتی سرکار بیاید که بر وفق مراد آنها عمل کند.
خطیب جمعه قاین با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری بیان داشت: رهبری فرموده اند که نه مذاکره و نه برجام هیچ کدام برای ایران اهمیت ندارد وقطعا برای ایران نه برجام مهم است و نه آمدن آمریکا و آنچه دراین مسیر مهم است رفع سریع همه تحریم هاست.
وی ادامه داد: آمریکا ناتوان تر از آن چیزی است که برخی افراد خود باخته و مرعوب به آن فکر می کنند و امروز هم به لحاظ اقتصادی و هم به لحاظ نظامی آمریکا،آمریکای گذشته نیست .
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: نه این که پیشرفتی در زمینه نظامی نداشته است بلکه بسیاری از کشور ها از جمله ایران هم ده برابر آمریکا پیشرفت نظامی داشته اند. از جنگ جهانی دوم تا به حال احدی جرات حمله به پایگاههای آمریکا را نداشته است ولی ما این کار را کردیم واین نشان از قدرت و اقتدار ایران است.
وی ادامه داد: از لحاظ اقتصادی آمریکا ۲۰ تریلیون دلار بدهکاری غیر قابل پرداخت دارد و ۵۰ میلیون نفر در آمریکا بیکار هستند و با این وضعیت آمریکا از درون پوسیده است.
خطیب جمعه قاین افزود:آمریکا ذله تر و بد بخت تر ازآن است که بخواهد جنگ به پا کند و دخالت در دولت بکند واین ماهستیم که از همین الان تا روزی که سر صندوق ها باز می شود و یک دولت جوان سرکار می آید باید هوشیار باشیم چرا که دشمن سر از خباثت و دشمنی خودش بر نمی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا