سیاسی

آغاز همایش طرح راهداری زمستانی در شهرستان قاینات+ تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، صبح امروز با حضور نیروهای امدادی ،راهداری،پلیس و هلال احمر، همایش بزرگ راهداری در شهرستان قاین برگزار شد.
این طرح با حضور ۲۲ اکیپ از نیروهای امدادی ،راهداری،پلیس واورژانس تا ۲۰ اسفند اجرا می شود.
سرهنگ زالبیکی فرمانده انتظامی قاین دراین همایش اظهارکرد: این طرح از۲۰ آذر با هدف تسهیل در عبور و مرور وکنترل ایمنی وسایل در زمان تغییرات وضعیت جوی ومدیریت ترافیک در زمان وقوع بحران،با همکاری و مشارکت سازمان ها و دستگاههای ذی ربط واستفاده از توان نیروی انسانی،خودروئی و تجهیزات پلیس راه در محورهای مواصلاتی برون شهری به ویژه در مناطق کوهستانی و سرد سیر،انجام به موقع هماهنگی و همکاری با سازمان های ذی ربط برای جلوگیری از انسداد معابریا بازگشایی به موقع آن ،روان سازی ترافیک و تسهیل در عبور و مرور به ویژه هنگام بارش نزولات آسمانی،برخورد قاطع با متخلفان از مقررات راهنمایی و رانندگی برای پیشگیری وکاهش حوادث ،کنترل ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر در جاده ها برای ارتقاء ایمنی ورضایتمندی مسافران اجرا می شود.
وی در ادامه با ارائه گزارشی از اجرای طرح راهداری زمستانی در ۵ سال گذشته گفت: دربازه زمانی اجرای این طرح ۰۲۰ آذر تا ۲۰ اسفند) متاسفانه ۳۶ نفر در حوزه پلیس راه قاین در تصادفات فوتی جان خود را از دست داده اند که عمدتا تصادفات فوتی در محور قاین- بیرجند بوده است که علی رغم پیگیری های فراوان هنوز هم مقطعی از راه یکطرفه نشده و تصادفات رخ به رخ هر از چند گاهی جان هموطنان ما را می گیرد.
فرمانده انتظامی قاین به وضعیت تصادف در طرح زمستانی سال گذشته اشاره داشت و گفت: در سال گذشته ۵ فقره تصادف فوتی در بازه زمانی اجرای طرح صورت گرفته است که منجر به فوت ۶ نفر از هموطنان ما گردیده است.
زالبیکی تعداد تصادفات جرحی را دراین مدت ۴۷ فقره اعلام کرد و گفت:۷۴ نفر دراین تصادفات مجروح شده اند که شهرستان قاینات ۲۰ درصد تصادفات استان را به خود اختصاص داده است.
وی ادامه داد:دراین تصادفات ۵۳ درصد فوتی ها رانندگان و۵۰ درصد مجروحین سرنشینان خودرو بوده اند .
زالبیکی ۵۳ درصد علل تصادفات را عدم توجه به جلو اعلام کرد و گفت: واژگونی و خروج از جاده ۵۲ درصد علت این تصادفات بوده است.
وی تایم زمانی تصادفات را بین ساعت۱۲ الی ۲۰ اعلام و گفت: ۳۶ درصد تصادفات در روز های پنج شنبه و جمعه بوده است.
زالبیکی ضمن تقدیر و تشکر از کلیه نیروهای راهداری،هلال احمر،اورژانس،بسیج و … که همکاری بسیار خوبی با نیروی انتظامی داشته اند گفت: یکی از مشکلات عدیده ما در تصادفات مشکل جرثقیل است که گاها در بازگشایی ها با مشکلاتی روبه رو می شویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا