سیاسی

آزادراه بیرجند- قاین نیازمند ۲۵۰ میلیارد اعتبار

به گزارش نسیم قائن ، معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی امروز (۱۰ اردیبهشت) با امینی معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی و میرشفیع معاون آزاد راههای شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور دیدار و گفتگو کرد.
امیر امینی معاون وزیر راه وشهرسازی دراین دیدار با اشاره به بازدید اخیر از محورهای خراسان جنوبی بخصوص محور بیرجند به قاین اظهارداشت: محور بیرجند –قاین به عنوان یک محور بحرانی در سال گذشته بود که بدلیل تردد بالای وسائط نقلیه و دو طرفه بودن قسمتی از محور، شاهد تلفات انسانی در این محور بودیم و در بازدید اخیر قول اتمام پروژه را تاپایان سال ۹۷ دادیم که متاسفانه بدلیل عدم تامین اعتبار تکمیل این پروژه با مشکلاتی مواجه شد.
امینی ادامه داد: پروژه آزاد راه بیرجند – قاین جزو برنامه های وزارت راه وشهرسازی است و پیگیری می کنیم این مهم عملیاتی شود و وزارت راه و شهرسازی ۳۰ درصد از هزینه های سرمایه گذاری را تقبل می کند؛ از طرفی هماهنگی لازم صورت می گیرد که تاییدیه بانک ها برای پیمانکار این پروژه سریعتر انجام گیرد.
سید حسین میرشفیع معاون ساخت آزادراههای شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور هم افزود: درخصوص اجرایی شدن پروژه آزاد راه بیرجند – قاین در حال پیگیری هستیم و هزینه برآورد اولیه این آزادراه ۲۵۰ میلیارد تومان است.
در ادامه شرکت اوویول بعنوان سرمایه گذار آزادراه بیرجند –قاین به ارائه گزارشی از روند اجرایی و مطالبات خود پرداخت.
سید مجتبی علوی مقدم معاون امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی هم در این جلسه اظهارداشت: استانداری خراسان جنوبی نیز ۳ درصد از سوبسید سرمایه گذاری پروژه آزادراهی بیرجند – قاین را تقبل می کند.
وی افزود: در جهت رفع مشکلات سرمایه گذار این پروژه پیگیری می کنیم تفاهم نامه قبلی شرکت اوویول اصلاح شود و استانداری در تامین تسهیلات آزادراه به پیمانکار همکاری ومساعدت لازم را بعمل آورد.
شبستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا