او فرماندهی عملیات "لشگر5 نصر" را بر عهده داشت و تقریبا در تمام سال های دفاع مقدس، در جبهه های نبرد حضور داشت
مادر سه شهید از خبر شهادت علی اصغرش می گوید؛
سرم را به طرف آسمان بلند کردم و خدا را شکر گفتم و یاد علی‌اصغر افتادم که او هم در جبهه بود. غافل از اینکه او هم شهید شده و ما خبر نداشتیم.
رزمنده ای که در سال 59 در اهواز به درجه شهادت نائل شد، وصیت کرده است که روی سنگ مزارش هیچ چیزی ننویسند. جملات حک شده روی این سنگ قبر، خواندنی و عبرت آموز است. مزار این شهید در بهشت زهرای تهران است.
نامه سردار شهید«ایرج نجفی» به فرمانده سپاه تنکابن؛
در بخشی از نامه سردار شهید «ایرج نجفی» به فرمانده‌ی سپاه تنکابن آمده است: آیا برادرم تا به حال اندکی فکر کردید درباره من که چه مشکلی دارم یا نه؟ حتما می‌گوئید: نه. اما من مشکل کوچکی دارم. پدرم نمی‌گذارد به جبهه بروم.
با گذشت ۵ روز از آغاز حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه تا به این لحظه ۱۲۱ تن شهید و ۹۲۴ تن دیگر زخمی شده‌اند که ۷۷ درصد از این افراد را شهروندان غیر نظامی تشکیل می‌هند.
حاج سید مجتبی علمدار در اوایل دی ماه سال ۱۳۷۵ به دلیل جراحت شیمیایی روانه بیمارستان شد و بعد از یک هفته بی هوشی کامل هنگام اذان مغرب روز یازدهم دی ماه نماز عشق را با اذان ملکوتیان قامت بست و به یاران شهیدش پیوست.
این تابوت مربوت به شهیدی ایرانی است که مشخصاتش معلوم بوده و عراقی ها این نوشته را بر روی تابوتش نصب کرده اند.
دلنوشته
خاک پایت سرمه چشمانم که دستت را مقابل آقا پنهان کردی تا دلش بیشتر نشکند...قربان اخلاصت...فدای دست قطع شده و صورت چروک افتاده ات...علمدار کربلا با همان دستهای قلم شده اش دستت را بگیرد...
چنانچه از نظر قانونی تضمینی برای ممانعت از ارتکاب مجدد جرم توسط قاتل علی وجود داشته باشد رضایت می‌دهم و از ته دل راضی به قصاص نیستم.
وصیت یک معلم شهید:
ابتدا با جهاد سازندگی اعزام گردید و پس از آن در اشکر19 فجر و سرانجام در لشکر 33 المهدی به رزم خود با کافران بعثی ادامه داد تا این‌که در عملیات والفجر 1 از ناحیه ی شکم و دست و پا به شدت مجروح و مورد عمل جراحی قرار گرفت.

صفحه‌ها

اشتراک در شهید