دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 96  |  
تاریخ انتشار : 30 آبا 1391 - 19:19
معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: به منظور هدفمندی و بازخورد دراز مدت فعالیت‌های عمرانی و ساخت و ساز در راستای توسعه محمدشهر شهرستان خوسف باید تیم‌های کارشناسی و تخصصی تشکیل شوند.

به گزارش نسیم قاین به نقل از فارس، سید کاظم اولیایی عصر دوشنبه در بازدید از محمدشهر شهرستان خوسف اظهار کرد: بسیاری از تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌سازی‌ها در زمینه‌های مختلف باید به منظور اثربخشی بیشتر و بازخورد فراوان به صورت متمرکز و واحد مدیریت شود.
وی با بیان اینکه برای توسعه و آبادانی هر منطقه باید قبل از هر اقدام افق و آینده برنامه‌های و طرح‌های ارائه شده مدنظر قرار گیرد، تصریح کرد: نگاه به آینده و آینده‌نگری در حقیقت نیاز به برنامه‌ریزی و برنامه‌سازی جامع و مدون دارد.
معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: به منظور هدفمندی و بازخورد دارد مدت فعالیت‌های عمرانی و ساخت و ساز در راستای توسعه محمدشهر شهرستان خوسف باید تیم‌های کارشناسی و تخصصی تشکیل شوند.
اولیایی از محمدشهر به عنوان یک فرصت برای تامین سرریز جمیعت شهر بیرجند و خوسف یاد کرد و افزود: ساخت و ساز و پیشرفت این شهر در گذشته مورد غفلت واقع شده است.
وی با اشاره به اینکه نخستین گام برای ایجاد ساخت و ساز در این شهر آماده‌سازی اراضی است، یادآور شد: در این زمینه باید بررسی و تحقیق برای انتخاب پیمانکار قدر مد نظر باشد تا در اسرع وقت بتواند کار آماده‌ساری اراضی را انجام دهد.
معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: به دلیل اینکه این منطقه از استان به عنوان شهر تصویب و معرفی شده است باید تمام دستگاه‌های متولی خدمات زیربنایی از قبیل آب و فاضلاب شهری و روستایی، برق، گاز و مخابرات زیرساخت‌های لازم را برای توسعه ساخت و ساز و پیشرفت این شهر فراهم کنند.
اولیایی در ارتباط با مشکل زمین جدید برای احداث ساختمان شهرداری و ایجاد ایستگاه آتش‌نشانی این شهر اظهار کرد: پیگیری‌های لازم برای واگذاری زمین به منظور ایجاد ساختمان جدید شهرداری محمدشهر با اداره کل راه و شهرسازی استان انجام می‌شود و ایجاد ایستگاه آتش‌نشانی نیز در همان محلی که مشاور طرح در نظر گرفته است، ساخته می‌شود.
وی در ارتباط با بحث مجوز ساخت مسکن‌های ویلایی و یک طبقه در این شهر گفت: با توجه به شرایط و اینکه در اوایل ساخت و ساز جمعیت خیلی زیادی در این شهر ساکن نمی‌شوند سعی شود که مساکن این شهر به صورت ویلایی و یک طبقه ساخته شود.
معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: با توجه به اینکه تامین برق واحدهای مسکونی و معابر این شهر از طریق انرژی‌های نوین پیشنهاد شده است باید بر روی این طرح تحقیقات و بررسی‌های کارشناسی شده انجام شود.
اولیایی ادامه داد: تمام برنامه‌ها و اقدامات عمرانی در زمینه توسعه و عمران این شهر باید بر اساس ضوابط باشد.
وی با اشاره به اینکه بخشی‌نگری در بحث مدیریت یک آفت بزرگ است، افزود: برای توسعه هر منطقه و شهری باید مدیریت جامع و افزایش شاخص‌ها را مد نظر قرار داد و از بخشی‌نگری پرهیز کرد.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.