دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 8838  |  
تاریخ انتشار : 14 مرد 1393 - 15:43
جعفر حقانی بهترین خاطراتش را از دوران حضورش در جبهه های نبرد حق علیه باطل وارسال گزارشات به صدا وسیما آن زمان می داند ومیگوید: بهترین برگ دفتر عمرم، زمان خبرنگاری وارسال گزارشات از جبهه بود.

به گزارش نسیم قائن ، جعفر حقانی با سابقه ترین خبر نگار شهرستان قاین در گفتگوبا خبرنگار اجتماعی نسیم قاین گفت:روز 17مرداد، روزخبرنگار با خون خبرنگار شهیدی چون محمود صارمی آبیار ی شد ودرخت تنومند آن درحال رشد است وهمواره شأن ومنزلت وجایگاه خبرنگار در جامعه باید مورد احترام قرار گیرد.

 

آقای حقانی گفت: از آنجایی که خبرنگاری به دلیل ارتباط با قلم وتفکر شغل مقدسی می باشد اینجانب نیز به خاطره علاقه وافری که به این امر مقدس داشتم ازسال1360این شغل شریف ورسالت خطیر آنرا انتخاب واز آن زمان تاکنون به عنوان خبرنگار صداوسیما وروزنامه خراسان به عنوان پل ارتباطی مردم ومسئولان دردهای مردم مظلوم وکم توقع شهرستان وانعکاس مسائل ومشکلات ،تنگناهها ی موجود آنان دریغ ننموده وخدا می داند بدون کمترین چشم داشتی،کوچکترین قصور وکوتاهی در اجرای رسالت خطیر خبرنگاری نداشته ام وتمامی تلاش خودرا در جهت حفظ عزت،شأن ،مقام ومنزلت جایگاه خبرنگاری به کار گرفته ام وعلی رغم اینکه کمترین امکاناتی از سوی صدا وسیما به اینجانب اختصاص نیافته است اما به کارم ادامه داده ام.

 

تاکنون 39600خبر،فیلم وگزارش ازبدو شروع خبرنگاریم مخابره کرده ام ولحظات ماندنی این اخبار که در ذهنم مانده است گزارش تشییع جنازه شهدا ی شهرستان،زلزله سال 76زیرکوه و... از خاطرات تلخ وشیرین این دوران من می باشد

 

وی افزود: گرچه خبرنگاری شغلی سخت است اما علاقه مندی دراین کار بسیار مهم است .

 

خبرنگاران خراسان جنوبی نیز کمتر مورد توجه قرار گرفته اند وهمواره مورد بی مهری واقع می شوند به نظر من باید فضایی ایجاد کرد تا باهم فکری وهم اندیشی همدیگر نیازهای خبرنگاران شناسایی وبرای رفع آن گام موثری برداشته شود.

 

 

جعفر حقانی بهترین خاطراتش را از دوران حضورش در جبهه های نبرد حق علیه باطل وارسال گزارشات به صدا وسیما آن زمان می داند ومیگوید: بهترین برگ دفتر عمرم زمان خبرنگاری وارسال گزارشات از جبهه بود ویادگاری به جامانده  اگر خداوند قبول بفرمایداز آن دوران جانبازی من در عملیات غرور آفرین والفجر8است.

 

هر شغلی خطرات خود را هم دارد به یاد دارم که سالی برای تهیه گزارش از قنات شاهیک به همراه مرحوم حسن زاده از رزمندگان وجانبازان دفاع مقدس به داخل مادر چاه این قنات رفته بودیم وبه دلیل بارندگی شدید ولغزندگی بدنه چاه حدود یک ساعت در چاه محبوس بودیم واین خاطره به عنوان یکی از تلخ ترین خاطراتم ماندگارشد.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.