دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 8159  |  
تاریخ انتشار : 19 تير 1393 - 09:12
مرور زندگی کوتاهت چنان انسان را متعجب می سازد ، وقتی که به پهنه وسیع دشت که تا بینهایت کشیده شده می نگرم به عظمت روح انسان می رسم

به گزارش نسیم قائن ، یکی از افتخارات جنوب کرمان شهید حمید رضا رهبری ، کم سن و سال ترین شهید ایران می باشد که در بهشت زهرای جیرفت آرمیده است .متاسفانه مسئولین و مردم جیرفت هیچکدام هنوز نمی دانند که کم سن و سال ترین شهید ایران در این دیار کهن آرمیده است ، متاسفانه مسئولین و مردم جیرفت  هنوز نمی دانند که کم سن ترین شهید  ایران در این دیار کهن آرمیده است .

 

حمید رضا رهبری که در روستای پایبندر ساردوئیه چشم به جهان گشود ، در سال ۶۵ با لبیک به فرمان پیر میکده عشق یعنی ۱۲ سال بعد از تولدش به جبهه های جنگ می رود و در کربلای ۵ شربت شهادت می نوشد

 

همه گفته اند به یک گل بهار نمی شود من اما دیدم که چگونه گل نگاه تو ، ای ژاله صبحگاهی خزان سینه ام را بهار عشق آفرید . همه گفتند خورشید فقط در آسمان است اما من تو را دیدم شک کردم ، چرا که دیدم چگونه در کوچه های بی گذر دلتنگی عبور کردی و حاله ای از نور وجودت تاریکیها را از بین برد .

 

گرچه بهار عمرت آنقدر کوتاه است که اگر دانه ای را در زمین بکاری ۱۲ بهار فقط شاخ و برگ و ریشه را از دل خاک بیرون می اورد . بهار کوتاه تو ، شاخ و برگهای نوشکفته ، با سایه های کوتاهش تا نیمه های دیوار زندگیت بالا نیامد .

 

تو حتی نتوانستی قامت رعنایت را به بلندای روح آسمانیت در این دنیای خاکی به تمنای دیدگان مادرت رخ بنمایی . ای قوی سبک بال تو راه صد ساله را یک شبه طی کردی ، تو با ۱۲ بهار توانستی زیباترین گلستان را بیافرینی .

 

مرور زندگی کوتاهت چنان انسان را متعجب می سازد ، وقتی که به پهنه وسیع دشت که تا  بینهایت کشیده شده می نگرم به عظمت روح انسان می رسم .انسانی چون تو که سرار وجودش بوی بهار می دهد ، شگفتی روح انسانها زمانی تجلی می یابد که زندگی تو را به تصویر نگاه کشند .

از پدرت می پرسم چیزی جز گذشت ، ایثار و مهرورزی و از مادرت باز می گوید حمید ، فقط و فقط واژه حمید را ترجمان می کند .

 

حمید جان تو  نمونه کامل یک انسان که به کمال می رسد ، اری کمال سن و سال ندارد نقطه عطفش ایمان به خدا و اخلاص در عمل .

 

وصیت نامه تو که پانزده سطر بیش نیست انگار تمام واژه های زیبا بیانگر همه مکنونات قلبی توست که در یک شب خلوت کردی و بر روی کاغذ کاغذ نوشتی جز خدا که می داند چگونه شهادت را باور کردی .

 

حمید رضا جز وارستگی و اخلاص که سراسر وجودت را پر کرده و هیچ پر و بالی تو را به این زیبایی به پرواز نمی آورد .

 

دانا

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.