دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 6549  |  
تاریخ انتشار : 19 فرو 1393 - 14:52
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان قاینات گفت: در طول سال گذشته 237 هزار و 795 راس دام سبک و سنگین علیه تب‌برفکی در این شهرستان واکسینه شدند.

به گزارش نسیم قائن ،  سیدحبیب حسینی گفت: شاربن یکی از مهم‌ترین بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان است.

 

وی با بیان این‌که در سال گذشته 260 هزار و 513 راس گوسفند و بز علیه شاربن در قاینات واکسینه شدند، تصریح کرد: همچنین 2 هزار و 978 راس گاو و گوساله نیز علیه این بیماری واکسینه شدند.

 

*واکسیناسیون 419 راس تک‌سمی علیه شاربن در قاینات

 

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان قاینات ادامه داد: 419 راس تک‌سمی از جمله الاغ و اسب علیه بیماری شاربن در این شهرستان واکسینه شدند.

 

حسینی با بیان این‌که آبله گوسفند و بز از جمله بیماری‌های ویروسی واگیردار در نشخوارکنندگان کوچک محسوب می‌شود، ادامه داد: در طول سال گذشته 271 هزار و 175 راس گوسفند و بز علیه این بیماری واکسینه شدند.

 

وی بیماری تب‌برفکی را یکی از بیماری‌های عفونی دام دانست و یادآور شد: این بیماری در دام‌های سبک و سنگین سبب خسارت اقتصادی فراوانی می‌شود.

 

*واکسیناسیون 129 هزار دام سبک علیه بروسلوز

 

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان قاینات با بیان این‌که در سال گذشته 7 هزار و 919 راس گاو علیه بیماری تب‌برفکی در این شهرستان واکسینه شدند، افزود: همچنین 229 هزار و 876 راس گوسفند نیز علیه این بیماری واکسینه شدند.

 

حسینی بروسلوز یا تب مالت را یکی از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام دانست که به صورت حاد و یا مزمن عارض می‌شود.

 

وی با بیان این‌که 129 هزار و 766 راس گوسفند و بز علیه بیماری بروسلوز در این شهرستان واکسینه شدند، گفت: همچنین 3 هزار و 71 گاو و گوساله نیز علیه این بیماری واکسینه شدند.

 

فارس

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.