دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 6545  |  
تاریخ انتشار : 19 فرو 1393 - 07:55
«کلثوم رمضان پور» از معلولان جسمي روستاي زول شهرستان قاينات است که در 9 سالگي فلج شد و از ناحيه دست ها و پاها قادر به حرکت نيست.

به گزارش نسیم قائن ، او حدود 22 سال است که در خانه بستري و با مادر پيرش زندگي مي کند. به تازگي در اجراي طرح مراقبت از معلولان در منزل، يکي از مراقبان متوجه استعداد اين دختر معلول شده است، هر چند او سواد ندارد اما از استعداد خوبي برخوردار است و با همکاري مراقب خود طي 2 ماه، کار با تلفن همراه و ارسال پيامک هاي کوتاه به وسيله دندان ها را ياد گرفته است. او علاوه بر کار با تلفن همراه، به وسيله دندان نقاشي هاي متعددي در تمام زمينه ها که فقط تصوير آن را در تلويزيون ديده است مي کشد در حالي که امکانات لازم، کافي و مناسب هم ندارد.

 

او در ماه گذشته توانسته است قرآن مجيد را نيز روي صفحه لپ تاپ بخواند. او که به طور کامل قادر به تکلم نيست، مي گويد: اگر از کودکي امکانات اوليه در اختيارم بود و مربي داشتم به طور قطع مي توانستم به آرزوي خود برسم و پزشک شوم تا به بيماران صعب العلاج و به ويژه روستاييان دورافتاده خدمت کنم اما به دليل نبود امکانات لازم در اين شهرستان از نعمت سواد محروم شده ام.

 

خراسان جنوبی

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.