دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 6541  |  
تاریخ انتشار : 18 فرو 1393 - 20:42
رئیس کمیته آموزش عالی مجلس، از بازدید سرزده این کمیته از دانشگاه پیام نور واحد تهران جنوب خبر داد و گفت: کمیته آموزش عالی مجلس متناسب با وظیفه نظارتی خود از این پس به صورت سرزده از دانشگاه‌ها بازدید می‌کند.

به گزارش نسیم قائن ، جواد هروی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری برنامه کمیته آموزش عالی مجلس در سال جدید، گفت: کمیته آموزش عالی مجلس همزمان با آغاز سال جدید برنامه فشرده برای بازدید سرزده از دانشگاه‌های کشور را در دستور کار خود دارد.

 

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه بازید از دانشگاه‌ها از سوی کمیته آموزش عالی مجلس از حیث نظارت بر امور مراکز اموزش عالی است، تصریح کرد: بازدیدها از تمام دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی، علوم پزشکی، آزاد و پیام نور و بخشی از مراکز وزارت ارشاد در تمامی مقاطع تحصیلی از سوی کمیته آموزش عالی مجلس صورت خواهد گرفت.

 

این نماینده مردم در مجلس نهم، در تشریح جزییات بازدید از دانشگاه پیام‌نور واحد تهران جنوب، گفت: در طی این بازدید کم و کیف وضعیت آموزشی، پژوهشی، ساختارهای دانشگاه، اعضای هیات علمی و دانشجویان در مقاطع مختلف و همچنین پیگیری مسائل دانشجویان فراگیر و مجازی و برگزاری جلسات کرسی‌های آزاداندیشی‌، تعامل علمی اساتید و دانشجویان، مورد بررسی مورد ارزیابی قرار گرفت.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، ضمن ابراز امیدواری برای توقف توسعه کمی دانشگاه بر ارتقاء کیفیت آموزش عالی سرمایه‌گذاری تاکید کرد و افزود: کمیته آموزش عالی مجلس به جد در پی کمک به دانشگاه‌ها برای بالابردن توان علمی است.

رئیس کمیته آموزش عالی مجلس یادآور شد: در راستای انجام بعد نظارتی مجلس هفته آینده کمیته آموزش عالی مجلس بازدید از چند دانشگاه در استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان را در دستور کار خود دارد./

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.