دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 6540  |  
تاریخ انتشار : 18 فرو 1393 - 20:41
رئیس اداره امور عشایری قاینات گفت: در حال حاضر روزانه آب شرب ۴۵۰ خانوار عشایری و صد هزار راس دام آنان دراین شهرستان با تانکر حمل می شود.

به گزارش نسیم قائن ، سیدعلی نوربخش گفت:آب شرب عشایر با دو دستگاه تانکر از مرکز شهرستان و رودخانه های اطراف محله های عشایر به منابع و آب انبارهای ذخیره و آبشخورها منتقل می شود.

 

وی افزود: عشایرچاه نو، چاه دراز، رجینگ، جان میرزا و چاه دهنه با مشکل جدی برای تامین آب روبه رو هستند و برای تامین آب شرب مورد نیاز آن ها یک حلقه چاه حفر شده اما به منظور تجهیز و لوله گذاری آن به تامین 2 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار نیاز است.

 

رئیس اداره امور عشایری قاینات به توزیع هزار و 700 تن آردو 5 هزار و 500 تن علوفه بین عشایرطی سال 92 اشاره وگفت: پارسال علاوه بر تامین گاز مایع، 150 هزار لیتر سوخت زمستانی نیز بین عشایر شهرستانی توزیع شد.

 

نوربخش به تولیدات عشایر شهرستان از جمله 180 تن گوشت قرمز و 20 تن پشم، کرک و مو اشاره کرد و گفت: با توجه به خشکسالی های متوالی و تبعات ناشی از آن، عشایر از طرح بیمه دام استقبال چندانی نداشته اند و فقط 10 درصد دام آن ها زیرپوشش بیمه قرار گرفته است.

 

وی افزود:سال گذشته از مجموع یک میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته، فقط تخصیص 46 درصد آن محقق شده است.وی گفت: در اجرای کوچ بهاره عشایر قاینات، اداره های دامپزشکی، آموزش و پرورش، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، بخشداری ها و بهداشت و درمان این اداره را یاری می کنند.

 

رئیس اداره امور عشایری قاینات بیان کرد:برای اجرای کامل طرح های آبرسانی و مرمت و بهسازی ایل راه های محله های عشایری به 30 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

 

وی افزود:در این شهرستان 2 هزار و 400 خانوار عشایری با جمعیتی بیش از 9 هزار نفر با 51 تیره و 16 طایفه که مشهورترین طایفه های آن ها بهلولی، عرب، عرب خزاعی، عنانی، رمضانی، نخعی، اردونی، دلاکه، نورشاهی و عرب صاحبی است، زندگی می کنند.

 

تسنیم

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.