دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 6539  |  
تاریخ انتشار : 18 فرو 1393 - 16:02
شهرستان قاينات بيش از 2 هزار بازنشسته اداري و کارگري دارد اما اين گروه در شرايط فعلي کمتر مورد توجه قرار مي گيرند و گاه شاهد کم مهري و حتي بي مهري بعضي مسئولان شهرستان و استان قرار مي گيرند.

به گزارش نسیم قائن ، شهرستان قاينات بيش از 2 هزار بازنشسته اداري و کارگري دارد اما اين گروه در شرايط فعلي کمتر مورد توجه قرار مي گيرند و گاه شاهد کم مهري و حتي بي مهري بعضي مسئولان شهرستان و استان قرار مي گيرند. آن ها مي گويند امروز پس از سال ها خدمت به استراحت و آرامش نياز داريم اما گاهي آن چنان در پيچ و خم هاي اداري و به ويژه امور بهداشتي درماني مورد بي توجهي قرار مي گيريم که نمي دانيم چه بايد بکنيم.

 

يکي از اين بازنشستگان مي گويد: آيا جمعيت زياد بازنشسته اداري و کارگري شهرستان ارزش آن را ندارند که مسئولان امر نسبت به ايجاد نمايندگي بيمه براي رسيدگي به اسناد پزشکي آن ها اقدام کنند.

 

«حسين صادقي» مي افزايد: 3 ماه پيش مدارک و اسناد موجود در بيمارستان، درمانگاه و پزشک متخصص را براي پرداخت هزينه هاي اکو و نوار قلب همسرم به نماينده بيمه مستقر در امور بازنشستگان آموزش و پرورش تحويل داده ام که آن ها نيز براي تکميل و ارسال آن به استان اقدام کرده اند اما بعد از گذشت 3 ماه به من ابلاغ کرده اند که پرونده شما ناقص است در حالي که با هزينه هاي سرسام آور دارو، درمان و حقوق کمتر از 800 هزار تومان و 5 فرزند مشکلات عديده اي پيش رو دارم.

 

وي مي افزايد: مگر من چقدر درآمد دارم که بايد 150 هزار تومان براي اکو بپردازم و بعد از 3 ماه نتوانم پولم را از بيمه دريافت کنم؟

 

به گفته وي، آيا جمعيت بيش از 2 هزار نفره بازنشستگان ارزش آن را ندارند که مسئولان براي ايجاد يک واحد نمايندگي مستقل بيمه آتيه سازان حافظ و استقرار يک پزشک در دومين و بزرگ ترين شهر استان اقدام کنند.

 

«براتي»، يکي ديگر از بازنشستگان که براي تحويل مدارک و اسناد پزشکي فرزند خود به نماينده بيمه آتيه سازان مراجعه کرده بود نيز با انتقاد از وضعيت فعلي مي گويد: مگر بيمه آتيه سازان رايگان کار مي کند؟ مگر آن ها از بيمه گذاران و سازمان هاي بيمه سلامت و تامين اجتماعي وجهي دريافت نمي کنند؟ دولت چه هزينه اي براي آن ها پرداخت مي کند که قادر نيستند براي رفاه حال پيشکسوتان و بازنشسته ها يک نمايندگي غير انتفاعي و يک پزشک رسيدگي به اسناد در مرکز شهرستان ايجاد کنند.

 

وي مي افزايد: مگر اين امر براي دولت چه هزينه هايي در پي دارد و چرا بايد هر روز مثل يک توپ به اين اداره و آن اداره و مرکز درماني هدايت شوند يا با تحمل هزينه هاي سنگين و رفت و آمد به مرکز استان مورد بي مهري واقع شوند و بدون به دست آوردن نتيجه از مرکز استان برگردند.«اسداللهي»، معاون سياسي اجتماعي فرمانداري قاينات هم ضمن تاييد مشکلات و معضلات موجود از مسئولان امر خواست که براي ايجاد نمايندگي مستقل و پاسخگو و استقرار يک پزشک براي بررسي اسناد پزشکي مراجعه کنندگان و پرداخت به موقع مطالبات آنان اقدام شود.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.