دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 6531  |  
تاریخ انتشار : 18 فرو 1393 - 14:49
فرمانده انتظامی خراسان جنوبیاز کاهش هشت درصدی تصادفات جاده‌ای طی ایام نوروز امسال در استان خبر داد و گفت: 50 درصد تصادفات در محورهای شهرستان طبس رخ داده است.

به گزارش نسیم قائن ، سردار خلیل واعظی پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری به منظور تشریح عملکرد پلیس در طرح نوروزی اظهارکرد: در ایام تعطیلات نوروز امسال بیش از 41 هزار و 701 نیروی پلیس برای تامین و حفظ امنیت مردم در استان به کار گیری شد.

 

وی بیان داشت: در طرح نوروزی امسال پلیس پنج هزار و 542 دستگاه خودرو و دو هزار و 148 دستگاه موتورسیکلت در بحث انتظامی و ترافیکی فعال بوده است.

 

وی بیان کرد: در چهارشنبه آخر سال 92 کمترین میزان حوادث را در استان داشته ایم.

 

84 درصد سرقت های خراسان جنوبی کشف شد

 

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از کاهش دو درصدی سرقت‌های مهم در استان خبر داد و بیان کرد: کشفیات سرقت در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 35 درصد افزایش داشته است.

 

سردار واعظی بیان کرد: 84 درصد سرقت‌های صورت گرفته در استان طی این مدت توسط پلیس کشف شده است.

 

وی با بیان اینکه سرقت طلا فروشی، کیف زنی و بان در استان صفر بوده است، تصریح کرد: سرقت موتورسیکلت 55 درصد کاهش داشته است.

 

وی عنوان کرد: سرقت از منازل در برخی از شهرستانهای خراسان جنوبی افزایش داشته است.

 

کشف یک تن و 700 کیلو گرم مواد مخدر در استان

 

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از افزایش 162درصدی کشفیات مواد مخدر از ابتدای امسال تاکنون در استان خبر داد و تصریح کرد: در ایام نوروز امسال یک تن و 700 کیلو گرم مواد مخدر در استان کشف شده است.

 

وی با بیان اینکه شرارت، چاقو کشی و قتل در استان منفی بوده است، ادامه داد: نزاع دسته جمعی 67 درصد کاهش یافته است.

 

سردار واعظی با اشاره به وقوع  63 فقره تصادف در معابر درون شهری استان در ایام نوروز گفت: تصادافات درون شهری استان سه درصد کاهش داشته است.

 

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه در تصادفات درون شهری استان 79 نفر مجروح شده اند، بیان کرد: یک نفر از هموطنان ما متاسفانه در تصادفات درون شهری در بیمارستان جان خود را از دست داد.

 

به گفته وی اعمال قانون تخلفات رانندگی در درون شهرهای استان 5 درصد افزایش داشته است.

 

کاهش 8 درصدی تصادفات جاده ای/ 28 نفر در تصادفات جان باختند

 

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از کاهش هشت درصدی تصادفات جاده ای استان در ایام نوروز 93 خبر داد و افزود: متاسفانه 28 نفر از هوطنان ما در این تصادفات جان باختند.

 

وی مجموع تصادفات برون شهری استان را 123 فقره ذکر کرد و بیان داشت: از مجموع این تصادفات 17 فقره فوتی، و 88 فقره جرحی و 18 فقره نیز خسارتی بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه در تصادفات جاده ای استان هزار و 843 نفر مجروح شدند، اظهارداشت: تصادفات جرحی 12 درصد کاهش داشته است.

 

سردار واعظی با بیان اینکه در تعداد مجروحین تصادفات نیز 15 درصد کاهش داشته ایم؛ بیان داشت: تعداد فوت شدگان در سر صحنه تصادف 35 درصد کاهش داشته است.

 

اعمال قانون 32 هزار فقره تخلف در جاده های استان

 

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه در طرح ترافیکی نوروزی 32 هزار و 207 فقره تخلف رانندگی اعمال قانون شده است، بیان کرد: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 27 درصد افزایش داشته است.

 

وی عنوان کرد: سرعت غیر مجاز 30 درصد، سبقت غیر مجاز 111 درصد، استفاده از تلفن همراه 105 درصد در اعمال قانون های پلیس افزایش داشته است.

 

سردار واعظی با بیان اینکه از مجموع تخلفات اعمال قانون شده 22 هزار و 243 فقره تخلفات حادثه ساز بوده است، تصریح کرد: این رقم نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل 43 درصد افزایش داشته است.

 

وی با بیان اینکه 70.5 درصد تخلفات اعمال قانون شده مربوط به تخلفات حادثه ساز بوده است، اضافه کرد: این نشان می دهد که پلیس در برخورد با متخلفان هدفمند عمل کرده است.

 

وی با بیان اینکه 675 تست اعتیاد از رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی استان طی این مدت انجام شده است، افزود: 174 دستگاه خودرو به دلیل ارتکاب به تخلفات رانندگی حادثه ساز به مدت 72 ساعت در پارکینگ توقیف شده اند.

 

سردار واعظی با بیان اینکه 10 جلد گواهینامه رانندگانی که نمرات منفی آنها بیشتر از حد مجاز بوده نیز توقیف شده است، ادامه داد: 50 درستگاه خودرو نیز که خلافی آنها بالای 10 میلیون ریال داشته اند نیز توسط پلیس توقیف شدند.

50 درصد تصادفات جاده ای  خراسان جنوبی در محورهای طبس

 

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه بیشترین تصادفات جاده ای استان در محورهای مواصلاتی شهرستان طبس گزارش شده است، تصریح کرد: هفت فقره تصادف فوتی در جاده های طبس رخ داده که 11 نفر در این تصادفات جان خود را از دست دادند.

 

وی عنوان کرد: 39.9 درصد فوت شدگان تصادفات جاده ای مربوط به تصادفات محور طبس بوده است.

 

سردار واعظی با اشاره به وقوع 38 فقره تصادف جری در جاده های شهرستان طبس؛ تصریح کرد: این تعداد تصادفات جرحی  38.4 درصد تصادفات جرحی استان را تشکیل می دهد.

 

وی ادامه داد: 105 نفر در تصادفات محورهای طبس مجروح شدند که 57 درصد مجروحین استان را به خود اختصاص داده است.

 

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی عنوان کرد: در مجموع 50 درصد تصادفات جاده ای استان خراسان جنوبی در محورهای مواصلاتی شهرستان طبس رخ داده است.

 

راه های مناسب در محورهای شهرستان طبس نداریم

 

سردار واعظی در ادامه با بیان اینکه وضعیت پوششی برخی جاده های استان مناسب نیست، گفت: 200 کیلومتر از راه های شهرستان طبس هیچ امکاناتی از جمله پاسگاه ها و سایر دستگاه های خدمات رسان را ندارد.

 

وی عنوان کرد: بیشترین مشکلات در جاده های شهرستان طبس مربوط به محور دیهوک- طبس، دیهوک- کرمان و عشق آباده – ده محمد و تپه طاق است.

 

وی با بیان اینکه در ایام نوروز نقاط حادثه ساز شناسایی و علائم هشداری نصب و ایستگاه های سیار پلیس مستقر شد؛ گفت: اولین جلسه شورای ترافیک را به منظور بررسی مشکلات محورهای طبس در این شهرستان برگزار خواهیم کرد.

 

برقراری 5 هزار تماس مردمی با پلیس 110 در استان

 

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی در ادامه از برقراری پنج هزار و 189 تماس مردمی با پلیس 110 استان در ایم نوروز امسال خبر داد و گفت: هزار و 848 مورد از این تماس ها فوریت پلیسی بوده است.

 

وی با بیان اینکه 386 تماس غیر فوریتی گزارش شده است، ادامه داد: مابقی تماسها نیز منجر به دریافت راهنمایی و مشاوره از پلیس شده است.

 

سردار واعظی بیان داشت: در ایام نوروز امسال همچنن 73 درصد پرونده‌های ارجاعی به واحدهای مشاوره کلانتری‌های استان منجر به صلح و سازش شده است.

 

وی بیان کرد: 11 هزار و 100 نفر نیز از ابتدای امسال تاکنون در کلاس‌های مشاوره شرکت کرده اند.

 

مهر

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.