دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 6525  |  
تاریخ انتشار : 17 فرو 1393 - 00:35
پزشک متخصص نداريم، تعداد آمبولانس‌هاي شهرستان به تعداد انگشتان يک دست هم نمي‌رسد، مردم براي درمان به قاين مي روند. ساختمان درمانگاه چند سالي است کاربري آموزشي دارد و...

به گزارش نسیم قائن ، نبض درمان در شهرستان زيرکوه کند مي زند، فرماندار اين شرايط را به دليل اين که زيرکوه هيچ زمينه درماني خاصي نداشته و تازه تاسيس است، حاد و يک مشکل مضاعف توصيف مي کند.

 

او به دنبال راه ميانبر براي رفع اين مشکل است. تلاش‌هاي « فرهاد فلاحتي» بي نتيجه نمانده و آن طور که خودش مي گويد:براي فعاليت درمانگاه شبانه روزي هلال احمر مجوز دريافت شده و 100ميليون تومان هم تجهيزات اوليه خريداري و نصب کرديم وقرار است اين درمانگاه در نوبت عصر و شب ها در خدمت مردم باشد البته مشروط بر اينکه نيروي موردنياز آن تامين شود.به گفته وي، در ابتداي کار براي تامين نيروي اين درمانگاه سه داروساز، دندانپزشک و پزشک عمومي اعلام آمادگي کردند که با استقرار آن ها بخشي از مشکلات رفع مي شود.

 

فرماندار اين را راهکار نهايي نمي داند. او به پيگيري اش براي دريافت مجوز احداث بيمارستان 32 تختخوابي در اين شهرستان اشاره مي کند و مي گويد: وزارت بهداشت با اين موضوع موافق است اما اين که چه زماني اين بيمارستان شروع به کار کند وچه اعتباري مي خواهد بستگي به اين دارد که در بودجه 93 اعتبار داشته باشد يا نه.

 

 

يک شرط براي ايجاد درمانگاه
 

وي درباره تعيين تکليف ساختمان درمانگاه تامين اجتماعي که مدتي است با کاربري آموزشي در شهرستان مورد استفاده دانشگاه پيام نور است، مي‌گويد: دانشگاه علوم پزشکي اعلام آمادگي کرده است اين ساختمان را با کاربري درماني تحويل بگيرد اما زمانش مشخص نيست.

 

او مي افزايد: از اين فضا به عنوان يک مرکز درمان محور استفاده خواهيم کرد ودر اين زمينه اين شرط را گذاشتيم که اگر قرار است تابلوي درمانگاه شبانه روزي بر سردر اين مکان نصب شود بايد تمام امکانات را داشته باشد.

 

 

زيرکوه حتي يک پزشک متخصص ندارد
 

او با بيان اين که زيرکوه به لحاظ برخورداري از امکانات بهداشتي ودرماني در پايين ترين سطح قرار دارد، مي افزايد: مردم براي يک درمان ساده 100 کيلومتر تا قاين مي روند.

 

در اين شهرستان حتي يک پزشک متخصص وجود ندارد. براي رفع اين مشکل سه پزشک داخلي، زنان و قلب که بومي منطقه هستند اعلام آمادگي کردند به صورت دوره اي براي معالجه بيماران در روز هاي آخر هفته در منطقه باشند و بيماران را با کمترين هزينه يا به طور رايگان ويزيت کنند.

 

با اين حال پزشک عمومي در منطقه تا اندازه اي که مشکلي نداشته باشيم در خانه هاي بهداشت و... وجود دارد.

 

وي به وجود تنها سه آمبولانس در شهرستان اشاره و اضافه مي کند: فقط يک آمبولانس اورژانس داريم که کافي نيست.وي زلزله خيز بودن منطقه را دليل منطقي براي رسيدگي هر چه سريع تر و ارائه خدمات با کيفيت به مردم اين شهرستان عنوان مي کند و مي‌گويد: در زيرکوه با 42 هزار نفر جمعيت يک تخت بيمارستاني نداريم.

 

خراسان جنوبی

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.