دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 6518  |  
تاریخ انتشار : 16 فرو 1393 - 19:00
نماینده مردم قائنات در مجلس با تشبیه قطعنامه راهبرد اتحادیه اروپا در قبال ایران به قانون جنگل گفت:‌ ما 35 سال ایستادگی کردیم تا عزت خود را مخدوش شده نبینیم.

به گزارش نسیم قائن ، جواد هروی نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس از قطعنامه اتحادیه اروپا که در 23 بند به تصویب رسیده است،‌ به‌عنوان انتخاب رویکرد مداخله به‌جای همکاری و تعامل نام برد و گفت:‌ برای اروپا توهم ایجاد شده و ایران را مستعمره فرض کرده است.

 

وی به تناقض در این قطعنامه اشاره و اظهار کرد: اتحادیه اروپا هم انتخاب حجت‌الاسلام روحانی را مطابق با استانداردهای بین‌المللی نمی‌داند و هم از او می‌خواهد درخواست‌های اروپا از ایران را پیگیری کند.

 

هروی گفت:‌ درست است که ما در داخل کشور،‌ اختلافاتی داریم،‌ اما پسندیده نیست که اتحادیه اروپا از این اختلاف سلایق داخلی در ایران سوء‌استفاده کرده و برای ما پیش‌شرط‌ بگذارد.

 

وی قطعنامه راهبرد اتحادیه اروپا در قبال ایران را بیشتر یک سهم‌خواهی برشمرد و تصریح کرد:‌ اروپا نمی‌تواند به‌صورت یک‌طرفه با ایران تعامل کند و دخالت‌هایی از قبیل خدشه به صحت انتخابات ریاست‌جمهوری،‌ انتقاد از وضعیت حقوق اقلیت‌ها و درخواست آزادی محکومان داشته باشد.

 

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با تشبیه این گونه مداخلات به قانون جنگل گفت:‌ ما 35 سال ایستادگی کردیم تا عزت خود را مخدوش شده نبینیم.

 

وی با تأکید بر اینکه آن زمان که ایران بی چون و چرا به مطالبات غرب تن می‌داد‌، گذشته است،‌ اظهار کرد: اروپا در بندی از قطعنامه خود از جمهوری اسلامی ایران خواسته است که برای فرونشاندن بحران سوریه بکوشد، بنابراین به نقش و قدرت ایران اذعان کرده است،‌ اما در بندهای دیگر،‌ مداخله‌جویانه،‌ استقلال کشورمان را زیر سؤال برده است و این نشان‌دهنده سیاست یک بام و دو هوای اتحادیه اروپاست.

 

هروی با رد دل‌سوزی اروپا برای ایران گفت:‌ این قطعنامه،‌ دلسوزی نیست،‌ بلکه مداخله‌گری است،‌ اما ایران اسلامی بی‌توجه به این دخالت‌ها راه خود را ادامه می‌دهد.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان تأکید کرد: مطالبه مردم از دولت و مجلس بی‌اعتنایی کامل به قطعنامه اتحادیه اروپاست.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.