دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 6190  |  
تاریخ انتشار : 12 اسف 1392 - 06:42
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: در بودجه سال 93 مستمری مددجویان و سالمندان در مراکز روزانه، شبانه و طرح‌های مراقبت از معلول و سالمند در منزل افزایش می‌یابد.

به گزارش نسیم قائن ، محمد‌حسن اکبری‌مطلق یکشنبه شب در حاشیه همایش آشنایی با فرهنگ آپارتمان‌ نشینی ویژه آپارتمان‌‌نشینان مجتمع بهزیستی بیرجند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این همایش با مشارکت و همکاری جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

 

وی تصریح کرد: همیاران مردمی هستند که به علاقه خود وارد برنامه شده و در جلسات گروهی فرهنگی شرکت می‌کنند.

 

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی اذعان داشت: هدف کلی همیاران در برنامه همیاران سلامت روان، همکاری و همگامی مردم در رسیدن به یک جامعه سالم است.

 

اکبری‌مطلق ادامه داد: افزایش آگاهی، دانش، مهارت‌های ارتباطی و تصمیم‌گیری گروهی، افزایش احساس مسئولیت جمعی برای حل مسائل مهم، دست‌یابی به اطلاعات لازم در زمینه نیازها و مشکلات و انتقال مهارت‌های کسب شده به مردم محله از جمله اهداف جزئی این جمعیت است.

 

وی افزود: اجرای طرح پایگاه سلامت اجتماعی، آموزش مهارت‌های زندگی، آموزش زندگی خانواده، پیش از ازدواج و غیره، ارجاع افراد آسیب‌دیده به مراکز حمایتی، ترویج فعالیت‌های همیاران و برنامه‌های ارتقایی برای توانمندسازی اعضای گروه از جمله خدمات و فعالیت‌های جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی محسوب می‌شود.

 

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی ادامه داد: این جمعیت با برگزاری کارگاه همایش، نمایشگاه، ارجاع به مراکز حمایتی، دعوت از مشاور و ارائه خدمات مشاوره‌ای، تهیه بروشور، برگزاری مسابقات مختلف و غیره خدمات مورد نیاز را به افراد ارائه می‌دهد.

 

اکبری‌مطلق متذکر شد: جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی حلقه وصال بین مردمان مناطق آسیب‌خیز و سکونت‌گاه‌های آسیب‌خیز بوده تا مشکلات موجود را به راحتی حل و فصل کند.

 

وی در ارتباط با عیدی سال جدید به جامعه هدف بهزیستی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در بودجه سال 93 مستمری مددجویان و سالمندان در مراکز روزانه، شبانه و طرح‌های مراقبت از معلول و سالمند در منزل، افزایش می‌یابد.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.