دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 6050  |  
تاریخ انتشار : 29 بهم 1392 - 14:55
نسیم قاین: قدرت بانکهادرشهرستان آن قدر بالاست که به مصوبات کمیته اشتغال توجه نمی کنند.

به گزارش نسیم قائن ، سروری رئیس اداره کار،تعاون ورفاه اجتماعی قاین درجلسه کارگروه اشتغال قاین گفت: شهرستان قاین از محل تعهدات اشتغال دستگاههای اجرایی استان سهمیه که در استان تعهد کرده است 1100نفر سهمیه اشتغال بوده است که بایستی دستگاههای اجرایی براساس سهمیه ای که به آنها اختصاص داده شده است از محل تسهیلات واعتبارات وتملک دارایی ودر مجموع از محل اعتباراتی که دراختیار آنها بوده است نسبت به ایجاد اشتغال درسطح شهرستان اقدام می کردندکه تاکنون 1381شغل توسط دستگاههای اجرایی درسامانه رصد ثبت گردیده است.

 

اگر چه شهرستان درسرجمع سهمیه ابلاغی استان جلوتر است اما متاسفانه بعضی از دستگاههای اجرایی به تعهدات خود عمل ننموده اند که همت بیشتر این مسئولان را طی مدت باقی مانده می طلبد.
 

 

وی اظهارداشت یک قصه پرغصه درقاینات وجود دارد وآن هم بحث تسهیلات مشاغل خانگی است که با توجه به اینکه پنجمین جلسه کارگروه اشتغال تشکیل شده است اما متاسفانه قدرت بانکهادرشهرستان آن قدر بالاست که به مصوبات کمیته اشتغال توجه نمی کنند و2687نفر که برایشان مجوزصادرشده است همچنان پشت دربانکها برای گرفتن تسهیلات به انتظار نشسته اند.

 

وی افزود با توجه به اینکه درجلسات قبل مصوب شده بود بانکها اسامی افرادی را که به هردلیلی نمی توانند وام خوداشتغالی دریافت کنند را به اداره کار ارجاع دهند اما این اقدام هنوز انجام نشده است.
 

 

سروری افزود: ثبت نام وصدور مجوز ومعرفی افراد به بانکها ازابتدای سال92فقط از طریق ثبتاطلاعات متقاضیان درسامانه انلاین مشاغل خانگی امکان دارد که در سه ماه گذشته شهرستان رتبه اول استان را داشته است اما متاسفانه طی این مدت رتبه شهرستان به رتبه4نزول پیدا کرده است که این هم به دلیل عدم ثبت اطلاعات توسط دستگاههای اجرایی شهرستان درسامانه اشتغال زایی است.
 

 

رئیس اداره کار،تعاون ورفاه اجتماعی از مسئولین دستگاههای اجرایی خواست نگاهشان به توسعه اشتغال بازترباشدوکارشناسان دستگاههای اجرائی نباید نگاه تنگ نظرانه به اشتغال داشته باشند.

وی تاکید کرد ما در جذب حداکثری مشاغل خانگی درشهرستان مشکل داریم وبانکها بایستی با جدیت بیشتری عمل نمایند.
سروری نرخ بیکاری شهرستان را5/7(هفت ونیم)درصد ونرخ مشارکت اقتصادی شهرستان را 4/40(چهل وچهاردهم )درصد اعلام نمود.
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.