دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 6049  |  
تاریخ انتشار : 29 بهم 1392 - 14:48
مدیر امور آب و فاضلاب قاینات خبر داد
اجرای 32 کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب در قاین
مدیر امور آب و فاضلاب قاینات گفت: در اجرای طرح جمع‌آوری فاضلاب شهر قاین تاکنون 32 کیلومتر شبکه جمع‌آوری و 4.5 کیلومتر خط اصلی انجام شده و هزار و 500 متر از خطوط اصلی جمع‌آوری دیگر باقی است.

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی، غلامعلی صحراگرد با بیان این‌که مجموع طول شبکه جمع‌آوری این شهر 127 کیلومتر برآورد شده است، اظهار داشت: احداث تصفیه‌خانه با ظرفیت 13 هزار متر مکعب از اولویت‌های این اداره است.

 

وی تصریح کرد: پساب تصفیه‌خانه فاضلاب قاین صرف امور کشاورزی و صنعتی می‌شود.

 

مدیر امور آب و فاضلاب قاینات ادامه داد: در حال حاضر آب شرب شهرستان از طریق 22 حلقه چاه تامین می‌شود و 25 هزار و 831 نفر مشترک از خدمات آب شهری استفاده می‌کنند.

 

صحراگرد افزود: سال گذشته 5 میلیون و 854 هزار متر مکعب آب در شهرستان استحصال شد.

 

وی از حفر چاه در شهر قاین خبر داد و گفت: سال گذشته با اقدام‌های خوبی که در نصب شیرهای فشارشکن و اصلاح و بازسازی شبکه‌ها انجام شد، شاهد کاهش هدر رفت آب و اتفاقات بوده‌ایم، به گونه‌ای که 2 هزار و 858 حادثه سال گذشته به 2 هزار و 479 حادثه کاهش یافته است.

 

مدیر امور آب و فاضلاب قاینات کاهش نزولات آسمانی و خشکسالی‌های متمادی سال‌های گذشته را عامل اصلی کاهش و افت آب سفره‌های زیرزمینی به ویژه از نظر کیفی عنوان کرد.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.