دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 6042  |  
تاریخ انتشار : 28 بهم 1392 - 19:22
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندارخراسان جنوبي كه ظهر امروز در جلسه ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي استان سخن مي گفت با بيان اين مطلب افزود: دستگاه هاي اجرايي ذي ربط و ساير مديران و مسئولان بايد به گونه اي برنامه ريزي كنند تا رعايت حقوق شهروندي به عنوان يك وظيفه اجتماعي مورد توجه همه قرار گيرد.

به گزارش نسیم قائن ، محمد حسيني، رعايت حقوق شهروندي را يكي از نيازهاي مهم جامعه امروزي دانست و تصريح كرد:اين نياز مي بايست همچون ساير نيازهاي اجتماعي مورد توجه مسئولان و دست اندركاران امر قرار داشته باشد.

 

وي وجود امنيت را منوط به وجود پليس به تنهايي ندانست و افزود: نبايد تصور شود تنها وجود پليس موجب ايجاد امنيت شود بلكه هر يك از شهروندان خود مي توانند با رعايت قوانين اجتماعي و احترام به حقوق ديگران در وجود اين امنيت سهيم باشند.

 

حسینی با بيان اينكه وظيفه پليس تنها بسترسازي به منظور ايجاد امنيت در جامعه است، گفت: اين خود شهروندان هستند كه مي توانند به تقويت اين امنيت كمك كرده و آن را ارتقاء دهند.

 

وي به شناسايي كارشناسي شده آسيب هاي موجود در زمينه رعايت حقوق شهروندي تاكيد كرد وادامه داد: اين آسيب ها مي بايست با يك كار كارشناسي شده احصاء شده و در جلسات بعدي به منظور رفع آنها اقدامات لازم انجام شده و تصميمات مورد نظر اتخاذ شود.

 

معاون استاندار بر حضور مديران در جلسات ستاد صيانت از حقوق شهروندي تاكيد كرد و ادامه داد: دست اندركاران حاكميتي در استان بايد اين امر را به عنوان يك دغدغه اجتماعي مورد توجه جدي قرار دهند تا بتوان به راه حل هاي مورد نظر دست يافت.

 

وي ادامه داد: برخي مصاديق نقض حقوق شهروندي در جامعه وجود دارد كه مديران بايد حسياست بيشتري نسبت به آن داشته باشند چرا كه آرامش جامعه در گرو اين توجه است.

 

حسینی توجه به حقوق معلولين در جامعه را به عنوان يكي از اين مصاديق مورد تاكيد قرار داد و يادآورشد: با توجه به توقعاتي كه در حال حاضر در جامعه وجود دارد امكانات موجود براي پاسخگويي به نياز معلولين كافي نيست.

 

وي خاطر نشان ساخت:متناسب با تحولات جامعه سطح نيازها نيز تغيير مي كند و متناسب با آن حقوق شهروندي مي بايست مورد توجه قرار گيرد.

 

روابط عمومی استانداری

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.