دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 6038  |  
تاریخ انتشار : 28 بهم 1392 - 15:27
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قاین یکی از راه های مقابله با جنگ نرم دشمنان را اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی در بقاع متبرکه و امامزادگان دانست.

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام و المسلمین مهدی قاصری  با اشاره به راهكارهای استفاده از ظرفيت‌های بقاع در مقابله با تهاجم فرهنگی(جبهه جنگ نرم) گفت: يكی از راهكارهای مقابله با تهاجم‏ فرهنگی در بقاع متبرکه،محوريت قرار دادن و گسيل دادن فعاليت‏های فرهنگی مذهبی از قبيل برگزاریمناسبات ملی و مذهبی در جوار بقاع متبرکه است.

وی استفاده از سخنرانان محوری در مراسمات و حيات بخشيدن به فضای داخلی و خارجی بقاع كه جذابيت داشته باشد را از ديگر راهكارهای تأثيرگذار در این زمینه عنوان كرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قاین ضمن تاکید بر سرمايه‌گذاری صحيح در بقاع متبركه، برای مصون کردن کشور از تهاجم فرهنگی گفت: با برنامه ‏ريزی و گسيل دادن برنامه‏ های فرهنگی ـ مذهبی در بقاع شاخص می‌تواند در رسيدن به اين سرمايه‌گذاری فرهنگی مؤثر باشد.

قاصری به نقش رسانه‌ها در تبيين و ترويج نقش بقاع به عنوان قطب فرهنگی اشاره و خاطرنشان كرد: نقش رسانه‏ها در همه جوانب مثبت و مؤثر بوده چرا كه رسانه‏ها بوسيله تهيه سابقه و قداست بقاع، تأمين برنامه‏های مستند و تبيين كرامات و التزامات اعتقادی و عملی می توانند نقش بسيار ارزشمندی در تشريح جايگاه بقاع در فرهنگ اسلام داشته باشند.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.