دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 6027  |  
تاریخ انتشار : 27 بهم 1392 - 15:38
يکي از شهروندان خضري دشت بياض مي گويد: از 10 سال قبل راديولوژي درمانگاه با تجهيزات، امکانات و ساختمان راه اندازي شد و نيرويي هم براي اين پست به کار گرفته شد اما در حال حاضر اين نيرو در قاين مشغول به کار است

به گزارش نسیم قائن ، ضعف امکانات و کمبود نيروي انساني، وضعيت نامطلوب اورژانس 115، شبانه روزي نبودن مرکز و حصارکشي ناتمام محوطه» اين ها شرح حالي است که مردم از وضعيت درمانگاه جديد خضري دشت بياض عنوان مي کنند.درمانگاهي که سال 88 افتتاح شد و با 2 پزشک عمومي ،در يک شيفت کار خود را آغاز کرد و هم اکنون درپي درخواست هاي مردم در 2 شيفت صبح و عصر و با 3 پزشک عمومي بهيار، پرستار و ماما فعال است.

محمددوست يکي از شهروندان خضري دشت بياض مي گويد: از 10 سال قبل راديولوژي درمانگاه با تجهيزات، امکانات و ساختمان راه اندازي شد و نيرويي هم براي اين پست به کار گرفته شد اما در حال حاضر اين نيرو در قاين مشغول به کار است و به همين دليل بيماران بايد به گناباد يا قاين بروند که اين موضوع مشکل ساز شده است.

 

حسينيان شهروند ديگري از خضري دشت بياض درباره اوضاع نابسامان اورژانس 115 درمانگاه خضري دشت بياض مي گويد: براي تماس با اين مرکز ابتدا 115 قاينات جوابگوست که بعد مراتب را به 115 خضري دشت بياض اطلاع رساني مي کند.

 

يکي ديگر از شهروندان که «آسيايي» نام دارد هم از شبانه روزي نبودن درمانگاه انتقاد مي کند.

 

وي مي پرسد چرا براي شبانه روزي شدن درمانگاه خضري دشت بياض فکري برداشته نمي شود؟در نظر نگرفتن يک دستگاه آمبولانس مجهز براي اين شهر به منظور حضور به موقع در صحنه هاي تصادف يا حمل جسد، حاضر نشدن به موقع پزشکان عمومي در شيفت هاي کاري و رها شدن حصارکشي اطراف درمانگاه، از ديگر گلايه هاي اين شهروند است.

 

«براساس دستورالعمل هاي کشوري در هر شهرستان تمام تماس ها بايد به صورت متمرکز به مرکز پيام 115 انتقال يابد و پس از آن بلافاصله با نزديک ترين پايگاه 115 به محل حادثه تماس گرفته و درخواست کمک شود». اين پاسخ سرپرست بهداشت و درمان قاينات درباره اوضاع اورژانس درمانگاه است.

 

دکتر «عزيزي» کاهش مدت زمان رسيدن نيروهاي 115 بر بالين مصدومان، مشاوره دقيق به فرد تماس گيرنده براي نحوه برخورد با مصدوم و ... را از فوايد اين دستورالعمل بر مي شمرد و مي گويد: براي انجام و راه اندازي مرکز پيام 115، تلاش ها و پيگيري هايي انجام شد تا اين سيستم راه اندازي شود.

 

او درباره گلايه ها از شبانه روزي نبودن درمانگاه خضري دشت بياض هم عنوان مي کند: تا زمان استخدام نشدن نيروهاي مورد نياز چارت شبانه روزي، امکان شبانه روزي شدن درمانگاه وجود ندارد ضمن اين که در حال حاضر درمانگاه به صورت 2 شيفت از 7:30 تا 22 و از ساعت 22 تا 7 به صورت آنکال براي پاسخگويي به مراجعان اورژانسي مرکز فعال است.به گفته وي، علاوه بر مرکز خضري دشت بياض، شهر نيمبلوک و روستاي کرغند هم مراکز بهداشتي فعال و مجهز به امکانات دارد.

 

وي همچنين درباره اختصاص يک دستگاه آمبولانس به اين درمانگاه هم توضيح مي دهد: آمبولانس موجود مرکز خضري دشت بياض از نوع دستگاه هايي است که در مراکز بهداشتي درماني ديگر وجود دارد و به محض تحويل آمبولانس توسط دانشگاه در اين مورد اقدام مي شود.

 

وي با اشاره به حضور آمبولانس 115 در صحنه هاي تصادف تاکيد مي کند: اين آمبولانس از نوع بنزاسپرينتر است ضمن اين که بايد توجه داشت متولي حمل جسد شهرداري است و حمل جسد با آمبولانس شهرداري انجام مي شود.

 

او درباره حصارکشي اطراف درمانگاه خضري دشت بياض تصريح مي کند: حصار مرکز خضري دشت بياض از همان ابتدا بدون رديف اعتباري بود و با اصرار شوراي اين شهر و قول مساعد براي جذب اعتبار شروع شد اما شوراي شهر در جذب اعتبار موفق نبود و پروژه ناتمام ماند اما با توجه به اينکه شبکه بهداشت و درمان خود را نسبت به اتمام پروژه هاي ناتمام يا در دست اقدام متعهد مي داند، پس از تامين اعتبار براي اتمام اين پروژه اقدام مي شود.

 

مهرقاین

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.