دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 60  |  
تاریخ انتشار : 27 آبا 1391 - 20:25
تهران – دبیر شورایعالی امنیت ملی از سکوت غرب و آمریکا و همراهی آنان با جنایات شدید رژیم صهیونیستی درغزه انتقاد کرد و آن را بیانگر تناقض آشکار ادعاهای کشورهای غربی در خصوص اجرای دموکراسی در منطقه دانست.

 

به گزارش نسیم قاین به نقل از ایرنا از دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی، ˈسعید جلیلی ˈ عصر امروز شنبه در دیدار ˈ قدری جمیلˈ معاون نخست وزیر و ˈعلی حیدرˈ وزیر آشتی ملی سوریه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را به شدت محکوم کرد.
جلیلی، تاکید کرد :آمریکا که دارای مناسبات راهبردی با رژیم صهیونیستی است ، شریک جنایات این رژیم در غزه بوده و نمی تواند مدافع دموکراسی در منطقه باشد.
وی اظهارداشت: ‌دولت های غربی حامی رژیم صهیونیستی باید پاسخگوی خون های به ناحق ریخته شده زنان و کودکان فلسطینی در غزه باشند .
نماینده مقام معظم رهبری حمایت از مقاومت را رمز وحدت اقوام و گروه های ملی سوریه دانست و افزود: امروز نیز مقاومت محور وحدت در منطقه و جهان اسلام علیه رژیم صهیونیستی است.
جلیلی یادآور شد: این در حالی است که امروز دولت و ملت سوریه هزینه حمایت از مقاومت فلسطین را می پردازد .
دبیر شورایعالی امنیت ملی با ابراز امیدواری از انجام گفت و گوهای جریان های مختلف و مقامات سوری در تهران آن را نقطه عطفی در تحولات سوریه و حرکتی رو به جلو در جهت ایجاد ثبات و امنیت برای مردم این کشور دانست.
وی تصریح کرد : جمهوری اسلامی ایران تنها راه حل مساله سوریه را شروع گفت و گوهای ملی و حرکت در مسیر دموکراسی می داند.
وی نشست تهران درباره سوریه با شعار ˈنفی خشونت و استقبال از دموکراسی ˈ را گام عملی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با اقدام های خشونت آمیز در سوریه دانست و تاکید کرد: دولت ها و جریان هایی که از این روند حمایت نکنند در واقع مدافع خشونت و مخالفت روند دموکراسی هستند.
ˈقدری جمیل ˈ معاون نخست وزیر و ˈعلی حیدر ˈ وزیر آشتی ملی سوریه نیز در این دیدار ضمن تشکر از ابتکار جمهوری اسلامی ایران در برگزاری نشست گفت و گوهای ملی سوریه، راه حل سیاسی را تنها راه حل واقعی برای این کشور دانسته و افزودند: تمام تلاش های بین المللی و منطقه ای باید به این روند کمک کنند.
معاون نخست وزیر سوریه گفت: آمریکا در منطقه و به ویژه سوریه به دنبال دموکراسی نیست بلکه هدف آن نابود سازی دستاوردهای ملت سوریه است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.