دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 5827  |  
تاریخ انتشار : 8 بهم 1392 - 07:28
دوبانده سازی
تاکنون 35 درصد پروژه هاي دوبانده سازي راه هاي استان اجرا شده است.

به گزارش نسیم قائن ، پروژه هاي دوبانده سازي محورهاي مواصلاتي استان بارها در هيئت دولت هاي نهم و دهم مصوبه گرفته است.در سفر دوم هيئت دولت در سال 86 دوبانده سازي محور بيرجند- نهبندان تا سال هاي باقيمانده برنامه چهارم توسعه تصويب شد که با گذشت 6 سال، فقط بخشي از پروژه اجرا شده است.

 

 

در سفر سوم هيئت دولت در مصوبه هايي بر تسريع اجراي باندهاي دوم محورهاي فردوس-ديهوک، قاين-بيرجند و ... و شروع عمليات باند دوم فردوس-بجستان، راه اصلي بيرجند-خوسف تاکيد کرد.

 

 

اما به گفته مدير ساخت و توسعه راه هاي اداره کل راه و شهرسازي، تاکنون 35 درصد پروژه هاي دوبانده سازي راه هاي استان اجرا شده است.

 

 

هر چند نظر مهندس«رجبي» اين است که اقدام هاي زمان بر عملياتي شدن پروژه هاي دوبانده سازي راه ها شامل دريافت توجيه اقتصادي فني، گرفتن مشاور، مطالعه طرح، دريافت مجوز دوبانده سازي از معاونت راهبردي رياست جمهوري و مجوز کميسيون ماده 125 و ... انجام شده است.

 

 

او پروژه هاي باند دوم مصوب استان را حدود 790 کيلومتر اعلام کرد و افزود: براي اجراي پروژه هاي دوبانده سازي در استان پس از گذراندن مراحل مربوط، رديف اعتبار ملي گذاشته مي شود و تاکنون 35 درصد پروژه هاي دوبانده سازي در استان عملياتي و بيشتر قطعات به پيمانکار واگذار شده است اما به دليل کم بودن اعتبار رديف هاي بودجه، اين پروژه پيشرفت کندي دارد.

 

 

او ادامه داد: پروژه هاي دوبانده سازي در محور بيرجند-قاين 182، فردوس –ديهوک 113، ديهوک تا انتهاي حوزه استحفاظي 205 و بيرجند-زاهدان 248 کيلومتر است.

 

 

به گفته اين مسئول، از 248 کيلومتر محور بيرجند-زاهدان به طور ميانگين تاکنون 20 درصد کار انجام شده، با اين توضيح که «15 کيلومتر ابتداي اين محور و 15 کيلومتر محدوده سربيشه-گردنه پدران به بهره برداري رسيده است، 50 درصد دوبانده سازي در 17 کيلومتر انجام شده، 35 کيلومتر بين شوسف-نهبندان با پيشرفت 30 درصدي در دست پيمانکار است و اسناد مناقصه براي اجراي پروژه در 35 کيلومتر ديگر در حال تهيه است.»

 

 

وي افزود: براي دوبانده سازي بقيه مسير هنوز مطالعات انجام نشده است و به دليل پايين بودن اعتبار، امکان واگذاري به پيمانکار وجود ندارد.

 

 

او با بيان اين که براي تکميل پروژه در هر کيلومتر حدود 12 ميليارد ريال نياز است، اعتبار هزينه شده براي دوبانده سازي محور بيرجند-زاهدان را هم 180 ميليارد ريال اعلام کرد.

 

 

به گفته وي، پروژه بيرجند-قاين به طول 180 کيلومتر هم تا انتهاي حوزه و تا مرز خضري-گناباد را شامل مي شود و 90 درصد دوبانده سازي قاين-خضري در اين محور به طول 62 کيلومتر انجام شده است.وي افزود: مرحله دوم مناقصه 38 کيلومتر ديگر از اين محور در دست اجراست اما با وجود اين که براي اجراي 41 کيلومتر بعدي محور مناقصه برگزار و پيمانکار انتخاب شد به دليل تغيير شرايط حالا وي به دنبال ابطال قرارداد است.وي ادامه داد: دوبانده سازي 29 کيلومتر هم با پيشرفت فيزيکي 35 درصدي در دست پيمانکار و بقيه مسير زير بار ترافيک است.

 

 

وي افزود: براي دوبانده سازي اين محور بنا بر اعلام اين مسئول تاکنون 440 ميليارد ريال هزينه شده است، محور ديهوک تا انتهاي حوزه استحفاظي به طول 205 کيلومتر از ديگر پروژه هاي مصوب براي دوبانده سازي است که اين قطعه به گفته «رجبي» به پيمانکار واگذار و به طور ميانگين 30 درصد کار انجام شده است.وي از ديگر پروژه هاي در دست اقدام به دوبانده سازي محور خوسف-خور اشاره کرد و گفت: اين محور از محل اعتبارات کويري رديف دارد و در شرايط فعلي فقط باند دوم انجام شده ولي براي دوبانده سازي اين محور هنوز مجوز کميسيون ماده 125 دريافت نشده و به همين دليل اعتبارات ملي براي پروژه اختصاص نيافته است. اما پس از دريافت مجوز اين کميسيون، براي تاييد اين پروژه در معاونت راهبردي رياست جمهوري رديف اعتباري ملي در نظر گرفته خواهد شد و تا پايان کار با اعتبار ملي اختصاص مي يابد.

 

خراسان جنوبی

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.