دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 5810  |  
تاریخ انتشار : 7 بهم 1392 - 08:12
سرپرست ورزش و جوانان خراسان جنوبی خبرداد
نیاز ۱۰۲ پروژه ورزشی خراسان جنوبی به ۴۷ میلیارد تومان اعتبار
سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۱۰۲ پروژه ورزشی در دست اجرا قرار دارد که به ۴۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش نسیم قائن ، حسن‌رضا عمیدیان در کارگروه فرهنگی اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه سرانه ورزشی استان 80 سانتی‌متر مربع است اظهارکرد: 95 باب سالن ورزشی در استان در اختیار مردم قرار گرفته است که 33 باب در روستاهای سراسر استان در حال بهره‌برداری است.

 

 

وی  با اشاره به وجود 87 باشگاه ورزشی در سطح استان، گفت: از این تعداد فقط پنج باب باشگاه تخصصی بانوان است.

 

 

مسابقات استانی بدنسازی و پرورش‌اندام در نهبندان

 

 

سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از برگزاری مسابقات بدنسازی و پرورش‌اندام خبر داد و گفت: این مسابقات همزمان با دهه فجر در نهبندان برگزار می‌شود و برآورد می‌شود 130 نفر در این همایش شرکت کنند.

 

 

عمیدیان هدف از مسابقات بدن‌سازی و پرورش‌اندام را شناسایی افراد و اعزام آنها به مسابقات کشوری عنوان کرد.

 

 

وی اظهارکرد: همچنین مسابقات بدنسازی و پرورش‌اندام در طبس به صورت استانی برگزار خواهد شد و برآورد می‌شود 70 نفر در این مسابقه شرکت کنند.

 

 

سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از برگزاری همایش کویرنوردی بشرویه خبر داد و بیان کرد: به مناسبت گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر امسال 23 و 25 بهمن‌ماه همایش کویرنوردی بشرویه برگزار و برآورد می‌شود 400 ورزشکار از استان‌های مختلف کشور در این همایش حضور یابند.

 

 

وی یکی از مهمترین مباحث اداره ورزش و جوانان را برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌های بومی محلی عنوان کرد و افزود: ورزش‌های بومی محلی در خوسف و زیرکوه برگزار شده است.

 

 

87 باشگاه ورزشی در خراسان جنوبی فعال است

 

 

سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به وجود 87 باشگاه ورزشی در سطح استان، گفت: از این تعداد فقط پنج باشگاه تخصصی بانوان است.

 

 

در ارتباط با افزایش و توسعه نشاط اجتماعی اظهار کرد: اداره ورزش و جوانان استان 19 برنامه محوری را در این زمینه پیگیری می‌کند.

 

 

وی تصریح کرد: ورزش به عنوان جذاب‌ترین، تاثیرگذارترین و موثرترین راهکار ایجاد نشاط اجتماعی مطرح شده است.

 

 

سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: این اداره در سه حوزه ورزش حرفه‌ای، قهرمانی و همگانی فعالیت می‌کند.

 

 

عمیدیان بااشاره به اینکه نخستین و زیربنایی‌ترین برنامه اداره ورزش و جوانان توسعه ورزش همگانی است افزود: در این راستا توسعه ورزش دانش‌آموزان در مدارس در حال پیگیری است.

 

وی گفت: امید است با شناسایی و جذب تمامی اقشار جامعه و بدون در نظر گرفتن سن و جنس افراد بتوانیم یک اجتماع و حضور اثرگذار را در جامعه مدنظر قرار دهیم.

 

 

سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در ارتباط با ورزش‌های قهرمانی استان اظهارکرد: در حال حاضر 21 ملی‌پوش در حوزه‌های مختلف ورزشی در استان حضور دارند که 17 نفر به تیم ملی دعوت شده‌اند.

 

تسنیم

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.