دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 5687  |  
تاریخ انتشار : 29 دى 1392 - 09:32
دامپزشکی قاین
رئیس شبکه دامپزشکی قاینات گفت: از ابتدای امسال تاکنون 224 هزار و 500 متر مربع از جایگاه‌های دام در این شهرستان سم‌پاشی شد.

به گزارش نسیم قائن ، سید حبیب حسینی گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 125 هزار و 925 راس گوسفند در قاینات بر علیه آبله واکسینه شدند.

 

وی تعداد بزهایی که بر علیه آبله در این شهرستان واکسینه شدند را 113 هزار و 963 راس دانست و تصریح کرد: همچنین تعداد 6 هزار و 452 راس گاو علیه تب برفکی واکسینه شدند.

 

8 هزار گوسفند علیه تب‌برفکی واکسینه شدند

 

رئیس شبکه دامپزشکی قاینات با بیان اینکه 8 هزار و 405 گوسفند نیز علیه تب‌برفکی واکسینه شدند، اذعان داشت: واکسیناسیون تب‌برفکی تا پایان سال‌جاری ادامه دارد.

 

حسینی با بیان اینکه برای پیشگیری از بیماری ppr از آغاز امسال تاکنون 7 هزار و 590 راس گوسفند و بز واکسینه شدند، ادامه داد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 57 هزار و 275 راس گوسفند و بز علیه بیماری غیرواگیر آنتروتوکسمی واکسینه شدند.

 

وی متذکر شد: پیش‌بینی می‌‌شود تا پایان سال‌جاری 120 هزار راس دام سبک علیه این بیماری واکسینه شوند.

 

تهیه 343 نمونه آزمایشی از مرغداری‌های قاین

 

رئیس شبکه دامپزشکی قاینات با بیان اینکه ناقلین بیماری تب کریمه کنگو کنه‌ها هستند، اضافه کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 82 هزار راس دام سبک برای پیشگیری از این بیماری حمام ضد کنه شدند.

 

حسینی با بیان اینکه بدن یک‌هزار و 175 راس دام سنگین نیز علیه تب کریمه کنگو سم‌پاشی شد، افزود: همچنین در سال‌جاری 224 هزار و 500 متر مربع از جایگاه‌های نگهداری دام در قاینات سم‌پاشی شده است.

 

وی با بیان اینکه از 75 واحد مرغداری قاینات بازدید بهداشتی شده است، تصریح کرد: همچنین 343 نمونه آزمایشی از آنها تهیه شده است.

 

وجود 77 مرغداری در قاینات

 

رئیس شبکه دامپزشکی قاینات با بیان اینکه این شهرستان دارای 77 واحد مرغداری است، اذعان داشت: از این تعداد 72 مرغداری گوشتی است.

 

حسینی با بیان اینکه پنج مرغداری تخمی در قاینات وجود دارد، خاطرنشان کرد: از این تعداد سه واحد فعال و دو واحد غیرفعال هستند.

 

 

فارس

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.