دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 5686  |  
تاریخ انتشار : 28 دى 1392 - 22:00
دکترهروی
رئیس کمیته آموزش عالی مجلس٬ با غیرکارشناسی خواندن ادغام دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور با شهید بهشتی٬ گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تمام تلاش خود را برای منفک کردن این دو دانشگاه و جبران اقدامات غیرکارشناسانه دولت دهم در این زمینه به کار خواهد گرفت.

به گزارش نسیم قائن ، جواد هروی  با انتقاد از ادغام دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور با دانشگاه شهید بهشتی٬ گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به ویژه کمیته آموزش عالی آن با ادغام و انتزاع دانشگاه‌ها بدون هرگونه کار کارشناسی مخالف است.

 

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه اعضای کمیسیون آموزش مجلس با ادغام دانشگاه مادری که سالیان سال به عنوان متولی تربیت نیروی متخصص در حوزه آب وبرق برای وزارت نیرو و سازمان های مرتبط با این بخش مخالف است٬ افزود: ادغام این دو دانشگاه در یکدیگر وظیفه اصلی دانشگاه شهید عباسپور را که تربیت نیروی انسانی برای وزارت نیرو است را به فراموشی خواهد سپرد.

 

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه هر نوع ادغام یا انتزاع دانشگاه‌ها با یکدیگر باید مبتنی بر نگاه کارشناسانه٬ نشست‌های علمی و تخصصی باشد٬ تصریح کرد: متاسفانه انجام اقدامات دور از منطق در بدنه آموزشی کشور تبعات بیشماری از جمله خالی شدن جامعه از گروه متخصص در یک دوره زمانی می‌شود.

 

وی با انتقاد از اقدام دولت دهم مبنی بر ادغام دانشگاه عباسپور در دانشگاه شهید بهشتی، گفت: اینکه در یک مقطع سیاسی دانشگاه مهمی از صفحه آموزش عالی کشور حذف و در دانشگاهی دیگر ادغام شد اقدامی غیرکارشناسانه بوده که باید در دولت فعلی این اقدام اصلاح شود.

 

هروی با بیان اینکه بازگشت دانشگاه شهید عباسپور به حالت قبل، خواسته مسئولان دانشگاه و نیز وزارت نیرو است٬ گفت: مشکلاتی که در حال حاضر در وزارت نیرو به علت ادغام دانشگاه عباسپور و شهید بهشتی به وجود آمده و همچنین ناخشنودی مسئولان این وزارت‌خانه از جداشدن این دانشگاه نیازمند توجه و رسیدگی جدی مسئولان وزارت علوم است.

 

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ تاکید کرد: دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور در حال حاضر وظیفه تربیت نیروی متخصص وزارت نیرو را برعهده داشته اما به طور حتم با ادغام صورت گرفته این دانشگاه مسئولیت وظیفه خود را به درستی انجام نخواهد داد.

 

وی با یادآوری حرکت ناشیانه‌ای که در دولت دهم برای ادغام دو دانشگاه مذکورصورت گرفته، گفت: کمیته آموزش عالی مجلس جلساتی را با وزیر نیرو داشته و به جد پیگیر رفع مشکلات به وجود آمده برای دانشگاه‌های عباسپور و شهید بهشتی است.

 

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به  ویژه کمیته آموزش عالی آن خواهان منفک شدن دانشگاه های شهید بهشتی و عباسپور از یکدیگر هستند٬ تصریح کرد: اعضای کمیسیون آموزش در تلاش هستند اگر فرصتی شد به عنوان یکی از پیشنهادات و بندهای الحاقی کمیسیون آموزش بحث انفکاک اعتبارات دانشگاه صنعت آب و برق را از دانشگاه شهید بهشتی در کمیسیون تلفیق مطرح کنند.

 

وی تاکید کرد: منفک شدن اعتبارات دانشگاه عباسپور از شهید بهشتی اگر عملیاتی شود حرکت ناشیانه دولت دهم در ادغام دو دانشگاه مذکور جبران خواهد شد.

 

هروی ادامه داد: تلاش و رایزنی‌های کمیته آموزش عالی مجلس با وزارت علوم برای جداسازی دانشگاه شهید بهشتی و عباسپور در طی جلسات بسیار تا رسیدن به نتیجه مطلوب در این زمینه ادامه خواهد داشت.

 

رئیس کمیته آموزش عالی مجلس با بیان اینکه موضوع ادغام دانشگاه شهید بهشتی و عباسپور این‌ روزها در اولویت دستور کار کمیته متبوعش قرار دارد٬ گفت: امید است وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دولت یازدهم به مشکلات و تبعات ادغام دو دانشگاه مذکور پی برده و هر چه سریع تر این دو را از یکدیگر منفک کند
 

 

خانه ملت

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.