دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 5669  |  
تاریخ انتشار : 26 دى 1392 - 23:39
فرماندارقاین
نسیم قاین:دشمنان به این نتیجه رسیده اند که با بهره گیری از تفرقه می توان جوامع اسلامی را تضعیف کرد و به همین علت همواره بر ایجاد اختلاف میان مسلمانان دامن زده اند.

به گزارش نسیم قائن ، شرافتی فرماندار قاین گفت: به اعتقاد اکثریت اهل سنت ۱۲ ربیع الاول و به نظر اکثریت اهل شیعه ۱۷ ربیع الاول روز میلاد پیامبر اسلام (ص) است. این اختلاف سبب شد تا امام خمینی(ره) با نام گذاری این ایام به نام هفته وحدت هم به نظر دو مذهب بزرگ اسلام احترام گذاشته و هم بر لزوم وحدت بیش از پیش جهان اسلام صحه گذارد.

 

وی یکی از اقدام‏های مهم انقلاب اسلامی،را احترام گذاشتن به عقاید وحقوق اهل سنت درایران می داند که این خودگامی بزرگ درایجاد تفاهم بین مذاهب اسلامی به شمار می رود وی امکان برگزاری نمازجمعه به امامت امامان اهل تسنن وداشتن مساجد مخصوص به خود واستفاده ازامکانات برابر درکشور را ازجمله مواردی میداند که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رونق بیشتری گرفت وبروحدت بین شیعه وسنی افزود.

 

شرافتی افزود آیه«واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا» (آل عمران/۱۰۳) همه مسلمانان را به حفظ وحدت و یکپارچگی دعوت نموده زیرا حفظ وحدت و همدلی بین مسلمانان ،رمز نابودی و شکست دشمنان اسلام است.
 

 

اخوت و برادری اسلامی ضمن اینکه باعث ایجاد وحدت و همبستگی امت اسلام و موجب خیر و برکت در جامعه خواهد گردیدخود یک مبارزه اساسی درمقابل توطئه های دشمنان است
 

 

دشمنان به این نتیجه رسیده اند که با بهره گیری از تفرقه می توان جوامع اسلامی را تضعیف کرد و به همین علت همواره بر ایجاد اختلاف میان مسلمانان دامن زده اند.

 

و از طرفی دشمنان اسلام همواره با نظريه اختلاف بينداز و حكومت كن به‌دنبال ايجاد جدايی بين مسلمانان برای رسيدن به اهداف و منافع خويش هستند، اختلاف و تفرقه بين مسلمانان با عواقب خطرناكی همراه بوده كه مهم‌ترين آن نابودی اهداف مشترك مسلمانان است.
 

 

همچنین دشمنان ما با ايجاد تفرقه و غبارآلود كردن فضا به‌دنبال اين هستند كه مسلمانان اسلحه‌های خود را به سمت يكديگر نشانه بگيرند، از اين رو مسلمانان همواره بايد با زيركی و بصيرت نقشه‌‌های دشمنان را شناخته و سلاح خويش را به سمت دشمنان واقعی خود برگردانند.
 

 

فرماندار قاین  نخستین آفت بنیادین در جوامع اسلامی با نبود وحدت،تفرقه میان اندیشه ها و مذاهب اسلامی دانست وگفت دشمنان از این فرصت بدست آمده نهایت استفاده را برعلیه خود مسلمانان خواهند کرد.عدم وحدت باعث دامن زدن به تعصبات کورکورانه و آماده نمودن زمینه و شرایط برای اجرای نقشه های شوم دشمنان برعلیه مسلمانان خواهد گردیدواتحاد ووحدت بین شیعه وسنی دشمن را ازاین هدفش که اختلاف وتفرقه افکنی است دورخواهد کرد

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.