دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 5666  |  
تاریخ انتشار : 25 دى 1392 - 22:09
فرماندارقاین:رسالت هیأت مذهبی،ادامه قیام امام حسین(ع) در انجام فریضه مهم امربه معروف و نهی از منکر است

به گزارش نسیم قائن ، شرافتی راد در جمع مسئولین هیات مذهبی قاین گفت:اثربخش ترین و بزرگترین تجمعات مردمی و خود جوش،همین تجمع هیأت مذهبی است که مردم با حضور پرشور و با اخلاص،ارادت و ولایتمداری و ولایت پذیری خودشان را به ائمه اطهار علیهم السلام به اثبات رسانیده اند.

 

وی افزود:امروزه یکی از برجستگی های نظام جمهوری اسلامی ایران همین ارادت،دلبستگی و از جان مایه گذاشتن برای اهل بیت(ع)است که ما در ایام محرم و صفر در کل کشور شاهد این هستیم و هر ساله در هوای سرد و گرم علاقمندان زیادی برای عرض ارادت و شرکت در مراسم عزاداری با پای پیاده عازم مشهد مقدس می شوند و بر تعداد این علاقمندان نیز افزوده می شود.

 

فرماندار قاین خاطرنشان ساخت:با توجه به اینکه اکثر افرادی که در هیأت مذهبی تجمع می کنند از قشر جوان هستند لذا رسالت و وظایف مسئولین مربوطه بسیار سنگین است و در شرایط کنونی که دشمنان تهاجمات فرهنگی را بسوی این قشر نشانه رفته،در کنار مراسمات عزاداری بایستی انجام کار های فرهنگی و روشنگری این قشر حساس و تأثیر پذیر را در دستور کارشان قرار بدهند.

 

در ابتدای مراسم حجه الاسلام علیپور رئیس اداره تبلیغات اسلامی قاین طی سخنانی اظهار داشت:وجود 192 هیات مذهبی دارای کدشناسایی،141 دوره قرآن در شهرستان باعث برگزاری 1500 ساعت سخنرانی در ماههای محرم وصفر با بیان احکام و معارف اسلامی گردیده است.همچنین 27 کاروان با پای پیاده از این شهرستان عازم مشهدمقدس شده اند.

 

وی افزود:در ماههای محرم و صفر 150 تن برنج نذری از سوی خیرین و هیات مذهبی شهرستان پخت و در بین عزاداران توزیع شده است.

 

علی پور خاطرنشان ساخت:100 تن برنج،5تن گوشت،50 تن روغن و 3400 کیلوگرم شکر توسط شورای هیات مذهبی قاین خریداری و بصورت تعاونی بین هیات ها توزیع گردیده است.

 

شایان ذکر است در پایان مراسم از 18 هیات برتر شهر قاین تجلیل شد

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.