دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29763  |  
تاریخ انتشار : 17 ارد 1400 - 02:41
مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه قاینات با بیان این که در طول دوران بیماری کرونا گروههای جهادی فعالیت های خوبی ارائه دادند گفت: در طرح شهید سلیمانی اقدامات بسیار خوبی در سطح شهرستان اجرا شد.

به گزارش نسیم قائن ، همزمان با 17 اردیبهشت سالرزو تشکیل سازمان بسیج سازندگی به فرمان رهبر معظم انقلاب در سال 79 جهادگران کشور در نامه ای به معظم له بر آمادگی خود را جهت تداوم حرکت های جهادی تاکید کردند وباعث حفظ ،تقویت و تداوم حرکت های جهادی برآمده از روحیه انقلابی سال های ابتدای انقلاب برای کمک به محرومین وآبادانی کشور شدند.

درهمین راستا و در آستانه سالروز تشکیل بسیج سازندگی گفتگویی با حسن فخیم زاده مسئول بسیج سازندگی شهرستان قاینات داشتیم.

وی  با اشاره به گستره فعالیت های جهادی در عرصه های مختلف گفت: فعالیت  گروههای جهادی در فرهنگ سازی و مبارزه با ویروس منحوس کرونا توسط جوانان خلاق،ضد عفونی در مراکز عمومی(اماکن مذهبی،عابر بانک ها و..)ساخت و مرمت خانه های محروم در مناطق روستایی وحاشیه شهرها با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره)،حضور تعدادی از گروههای جهادی در سیل گرگان و... کمک در واکسیناسیون طیور  با اداره دامپزشکی ،دوخت لباس برای محرومین در آغاز سال جدید ،خدمات فنی رایگان توسط اداره فنی و حرفه ای و بازار و... را می توان از اهم اقدام شده توسط گروه های جهادی برشمرد.

فخیم زاده یکی از فعالیت های جوانان جهادی در بحث مبارزه با بیماری منحوس کرونا را از ابتدای شروع طرح تا کنون ضد عفونی 500 باب از مساجد و اماکن مذهبی و مدارس و .. برشمرد و گفت: در 200 نقطه شهر و روستا این اماکن ضد عفونی شده اند.

 

اقدامات مبارزه با کرونا

فخیم زاده توزیع 1200 بسته اقلام بهداشتی،توزیع 85هزار ماسک و دستکش،توزیع 800 لیتر مواد ضدعفونی کننده،تولید 85 هزار ماسک ،توزیع بیش از 40 هزار سبد معیشتی  وغذایی ،ساماندهی 300 نفر در گروههای جهادی ،آموزش بیش از 2هزار نفر به صورت چهره به چهره برای مقابله با ویروس کرونا پیگیری در جهت تخفیف اجاره بها توسط شهرداری،اوقاف وکسبه محترم بازار (صاحبان 3 پاساژ)،تشکیل 83 تیم حمایتی در توزیع بسته های معیشتی  در حمایت از مبتلایان به  کرونا و معسر و توزیع بیش از 400 بسته حمایتی ویژه مبتلایان به کرونا در شهرستان در قالب طرح شهید سلیمانی را از اقدامات مبارزه با کرونا به همت بسیج سازندگی ذکر کرد.

رزمایش کمک مومنانه:

با تاکید فرماندهی  معظم  کل قوا در حمایت و مواسات به خانواده های محروم وآسیب  دیده از کرونا رزمایش مواسات و کمک مومنانه همزمان با سایر نقاط کشور در قاینات برگزار شد که مردم نوع دوست و انقلابی قاینات مثل همیشه به فرمان معظم له لبیک گفتند و در صحنه در هر صنفی،خیرین و بازاریان و موسسات خیریه و ادارات خدمات رسان و ... پای کار آمدند و از ابتدای سال99 تا پایان سال در 3 گام و دوازده مرحله کمک مومنانه حضور و نقش به سزایی را از خود به نمایش گذاشتند که بیش از 40 هزار بسته معیشتی  وتعداد 70 سری جهیزیه وتوزیه بیش از 1200 پک بهداشتی و توزیع لوازم التحریر و تبلت و کمک آموزشی وآزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد و.... را می توان از شاخص ترین اقدامات رزمایش کمک مونانه نام برد.که لازم می دانیم از ریاست ستاد رزمایش و ائمه محترم شهرها و فرماندار محترم و دیگر اعضای ستاد و ادارات خدمات رسان شهرستان وستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره)وبنیاد مستضعفان و  اصحاب رسانه در انعکاس این رویداد مهم تقدیر و تشکر نمایم.

پروژه های عمرانی و محرومیت زدایی افتتاح شده در سال1399

احیا و مرمت قنوات کلاته نوروز گزنشک،اصلی نارکندل،تنگل سراب،سیجود نیگ وکانال آفریزواستخر مکارم با مشارکت جهاد کشاورزی ومالکین ،احداث منزل محروم روستای نارگندل واحداث ساختمان فرهنگ و ارشاد اسلامی  از مهم ترین پروژه های بسیج سازندگی شهرستان قاینات در سال گذشته بود.

افتتاح کارگاه های اشتغال زایی

با تسهیلاتی که از سوی سازمان بسیج سازندگی دراین سالها واگذار شده است در حمایت از تولید و اشتغال زایی زود بازده در روستاها برنامه ها و کارهای خوبی اتفاق افتاد ودر همین راستا ودر جهت تقویت و پشتیبانی از کارگاهها،صندوق های قرض الحسنه مردم یار بسیج سازندگی فعالیتش را از سال98 آغاز کرده و امروز بیش از70 صندوق قرض الحسنه در شهرها و روستاها ایجاد شده که هدفش احیای سنت اسلامی و علوی  ودر کنا رآن ایجاد کارگاههای اشتغال زایی است  که در سال99 بیش از150 کارگاه خانگی زود بازده به سرانجام رسید و  با حضور مسئولین کشوری و استانی در دو بخش سده و خضری افتتاح و به بهره برداری رسید ودر جهت حمایت از صندوق های مردم یار بسیج سازندگی مبالغ خیلی خوبی در قالب تسهیلات قرض الحسنه به متقاضیان واگذار شد که لازم می دانم از حمایت های بانک کار آفرینی امید استان و شهرستان و اداره میراث فرهنگی شهرستان و بانک رسالت و بانک های عامل در شهرستان نیز تشکری داشته باشم.

 

افتتاح و بهره برداری ازپروژه های عمرانی ،محرومیت زدایی و کارگاههای اشتغال زایی بسیج سازندگی در سال1400

بهره برداری از قنات منطقه عشایری جان میرزا

کمک به تکمیل و ساخت مسجد منطقه عشایری چاه دهنه از توابع بخش نیمبلوک در سالروز فتح خرمشهر

بهره برداری از قنات روستای نیگ از توابع بخش سده در هفته دفاع مقدس

بهره برداری از استخر ذخیره آب روستای مکارم از توابع بخش مرکزی قاین و مرمت و بهسازی و ساخت منازل محروم و بهره برداری از حسینیه امام رضا(ع) روستای عشایری حاتم آباد در سالروز فتح خرمشهر

 

پروژه های عمرانی و محرومیت زدایی در دست اقدام سال1400

احداث کتابخانه  عمومی روستای کرغند

ساخت گلزار شهداء گمنام شهر نیمبلوک

ساخت یادمان سردار شهید محمود کاوه

احیاء ومرمت قنوات ،استخر ذخیره آب وکانال و..

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.