دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29724  |  
تاریخ انتشار : 18 اسف 1399 - 18:32
مدیر جهاد کشاورزی قاین گفت:با حمایت و پیگیری های نماینده شهرستان قاینات و زیرکوه موافقت ایجاد مرکز ترویج وتوسعه زرشک و زعفران و عناب در قاینات اخذ ودر 11 دی ماه 99 ابلاغ شد و ان شاء الله به زودی چارت سازمانی آن هم مصوب خواهد شد.

به گزارش نسیم قائن ، سجادی مدیر جهاد کشاورزی قاین در این مراسم با اشاره به فعالیت های جهاد کشاورزی در شهرستان قاینات طی سالهای اخیر گفت: یکی از برنامه های بخش کشاورزی سیستم نوین آبیاری تحت فشار بوده است که در بیش از 5 هزا رو 275 هکتار از اراضی  کشاورزی اجرا شده است

وی با بیان این که 135 کیلومتر از خطوط انتقال آب لوله گذاری شده است گفت: 107 رشته قنات نیز احیا و مرمت شده است.

 

سجادی از افزایش کشت گلخانه ای از 39 هکتار به 390 هکتار خبر داد و گفت:همچنین در توسعه آبزی پروری  از 80 تن تولید در سطح شهرستان به 320 تولید رسیده ایم .

وی از اجرای 64 کیلومتر جاده دسترسی  به اراضی کشاورزی در سال جاری خبر داد و گفت:بالغ بر 370  بارگاه زرشک درشهرستان احداث و45 صنایع تبدیلی و تکمیلی در قاینات فعال شده استو

 

وی از  راه اندازی واحد 140 هزار قطعه ای مرغداری تخم گذار خبر داد و گفت:در تولید تخم مرغ در شهرستان خود کفا هستیم وبه سایر شهرستانها و خارج از استان در صورت مازاد بر بازار قاین صادرات هم داشته ایم.

 

مدیر جهاد کشاورزی قاین از پرداخت 23 میلیاردی خسارت سرمازدگی و همچنین خسارت 3 میلیاردی سیل زدگی به آسیب دیدگان خبر داد.

سجادی از اجرای مجتمع گلخانه ای در اسفدن و پیگیری جهت مجتمع 30 هکتاری گلخانه ای کلاته قصاب خبر داد و گفت:انقلاب گلخانه ای و تولید در فضای بسته یکی از طرح های مهم در حال اجراست که ان شاء الله به زودی شاهد رونق تولید گلخانه ای در شهرستان خواهیم بود.

وی از ثبت مالکیت معنوی وفکری زعفران قاینات در سازمان جهانیWIPO خبر داد و اظهار داشت: با حمایت و پیگیری های نماینده شهرستان قاینات و زیرکوه موافقت ایجاد مرکز ترویج وتوسعه زرشک و زعفران و عناب اخذ ودر 11 دی ماه 99 ابلاغ شد و ان شاء الله به زودی چارت سازمانی آن هم مصوب خواهد شد.

 

سجادی در بخش پایانی سخنان خود خطاب به کشاورزان ، گفت:ثروت های عظیمی در استان خراسان جنوبی و به خصوص قاینات داریم وزرشک محصول استراتژیک قاینات است ونگذارید داستان زعفران با فروش پاجوش های زرشک  به خارج استان تکرار شود.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.