دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29720  |  
تاریخ انتشار : 17 اسف 1399 - 17:51
طی مراسمی با حضور مسئولین استانی و شهرستانی از دوستداران منابع طبیعی و بازنشتگان اداره منابع طبیعی شهرستان قاینات تجلیل شد.

به گزارش نسیم قائن ، آخوندی معاون فنی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری خراسان جنوبی دراین مراسم با تاکید بر این که طرح بیابان زدایی در سطح استان اجرا شده است  گفت:سهمیه شهرستان قاینات 1840 هکتار بوده است که فایده این بیابان زدایی به بهره برداران در عرصه های مختلف رسیده است .

وی ادامه داد:با اجرای این طرح فواید ان را روستائیان و دامپروران در طول سال می برند و قطعا این طرح ها در جاهایی اجرا  می شود که حتی از نظر غرس نهال هم با مشکل مواجه می شویم اما به خاطر بهره برداران با سختیهای فراوان این طرح ها اجرا و در طول سال عواید آن به بهره بردارن می رسد.

کریمی فرماندار قاینات نیز در این مراسم اظهارکرد: با توجه به خشکسالی هایی که با ان مواجه هستیم باید با طبیعت یک همزیستی مسالمت آمیز داشته باشیم و مراتع را به عنوان یک فرصت برای زیستن در نظر بگیریم.

 

وی افزود: در حوزه منابع طبیعی  باید به دنبال مشاغل ماندگار باشیم و تسهیلات اشتغال زایی به سمت کاشت گونه هایی از منابع طبیعی که کم یاب و متناسب با شهرستان هستند داده شود.

 

دراین مراسم از دوستداران منابع طبیعی،بازنشستگان و خبرنگاران فعال  در عرصه خبر منابع طبیعی تجلیل شد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.