دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29613  |  
تاریخ انتشار : 14 دى 1399 - 19:11
تخصیص اعتبار برای راه اندازی دارالقرآن موسسات قرآنی و تخصیص ردیف اعتبار ویژه برای فعالیت های قرآنی ازدرخواستهای فرماندار قاینات ازدکتر فقهی زاده معاون محترم قرآن و عترت وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی بود.

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین  در نشست فعالان قرآنی شهرستان قاینات اظهار کرد:قرآن وحی الهی است که از مصدر عصمت و ذات مقدس اقدس الهی با واسطه جبرئیل امین و گاهی بدون واسطه بر قلب مقدس پیغمبر خدا وحی شده است.

وی افزود:قرآن معجزه جاوید پیغمبر خداست که قلبها را از همه آلاینده های روحی ضد عفونی می کند وبستر را برای رویش و جوانه زدن فضیلتها آماده می کند.

امام جمعه قاین بیان داشت:بیش از ۵۰۰ جلسه قرآنی در ماه مبارک رمضان در شهرستان قاینات و بالغ بر ۱۸۰ جلسه در سایر ماههای سال در شهرستان قاینات برگزار می شود .

وی از قاریان قرآن خواست تا در جلسات قرآنی تفسیر آیات برای حاضرین بازگو شود و به معانی آن بیشتر توجه شود.

 

کریمی فرماندار قاین دراین نشست  با بیان این که قرآن بزرگترین منشور حقوق بشر است و بهترین معجزه ها در آن نهفته شده است گفت:7 موسسه قرآنی در شهرستان قاینات فعال هستند و ۳۵۰۰ نفر تاکنون در آزمون های سراسری قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شرکت و گواهینانه دریافت کرده اند.

 وی افزود:28 نفر از فعالان قرآنی شهرستان تحت پوشش بیمه فعالان قرآنی هستند  ودر خواست ما از معاون محترم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که نسبت به افزایش سهمیه بیمه فعالان قرآنی مساعدت و همکاری شود.

کریمی از برگزاری بیش  از ۴۰ کارگاه تخصصی تربیت معلم قرآن توسط اساتید برجسته استانی و کشوری درموسسات قرآنی قاینات خبر داد و گفت:تاکنون بیش از ۱۰ هزار نفر در موسسات قرآنی شهرستان و موسسات تابعه ،آموزش های لازم را فراگرفته اند .

وی از برگزاری آموزش های لازم برای 1200 مربی قرآنی در شهرستان خبر داد و گفت:بالغ بر ۱۰۰محفل انس با قرآن در موسسات قرآنی شهرستان تاکنون برگزار شده است.

تخصیص اعتبار برای راه اندازی دارالقرآن موسسات قرآنی و تخصیص ردیف اعتبار ویژه برای فعالیت های قرآنی ازدیگر درخواستهای فرماندار قاین ازدکتر فقهی زاده معاون محترم قرآن و عترت وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی بود.

 

درپایان جلسه از فعالان پیشکسوت قرآنی تجلیل شد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.