دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29611  |  
تاریخ انتشار : 14 دى 1399 - 18:35
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با فعالان قرآنی قاین:
2برابر شدن سهمیه بیمه فعالان قرآنی خراسان جنوبی
فقهی زاده از ۲برابر شدن سهمیه بیمه فعالان قرآنی خراسان جنوبی تا پایان دولت دوازدهم خبرداد .

به گزارش نسیم قائن ، دکتر فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  نشست با فعالان قرآنی شهرستان قاینات  که پیش از ظهر امروز در فرمانداری قاین برگزار شد اظهارکرد:یکی از برنامه های این معاونت بیمه فعالان قرآنی است وبیمه قاریان و حافظان قرآن کریم از سال ۹۸ اغاز شد که تا آذر ۹۹ بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ قاری و حافظ قران کریم بیمه شدند.

 

وی افزود:پیش بینی می‌شود تعداد بیمه شدگان در سال ۱۴۰۰ به ۷ هزار نفر و تا پایان دولت به ۱۰ هزار نفر برسد.

فقهی زاده با بیان اینکه شورای انقلاب فرهنگی ۶ میلیارد تومان اعتبار برای موسسه‌های فرهنگی قرآنی کشور اختصاص داد که این رقم ناچیز است افزود: امسال ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات ۴ درصد قرض الحسنه و ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات ۱۲ درصد در این خصوص جذب کردیم.

وی یکی از مهمترین برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را تبلیغ و توریج فرهنگ قرآنی دانست و افزود: باید از خیران و نیکوکاران در این امر کمک کرفت.

فقیهی با بیان این که معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در جریان شیوع بیماری کرونا برنامه‌های قرآنی این وزارت تعطیل نشدند و به صورت مجازی در حال اجرا هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه آزمون سراسری قرآن و عترت امسال بصورت مجازی برگزار خواهد شد، گفت: هزینه ثبت نام ‌این آزمون در خراسان جنوبی از شرکت کنندگان دریافت نخواهد شد .

فقهی زاده همچنین در خصوص پیشنهاد نماینده مردم شهرستان های قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی مبنی بر احداث اولین دارالقرآن عمومی در شهرستان قاینات قول پیگیری وحمایت داد .

وی از ۲برابر شدن سهمیه بیمه فعالان قرآنی خراسان جنوبی تا پایان دولت دوازدهم خبرداد .


حجت الاسلام ملا نوری مدیرکل دفتر هماهنگی و ارتباطات وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی کشور هم با اشاره به فعالیت سامانه‌های جامع قرآنی در کشور گفت: با همکاری شورای عالی توسعه فرهنگ قرآنی مرحله اول سامانه در سال ۹۸ راه اندازی شده و پیش بینی می‌شود مرحله دوم آن دهه فجر به بهره برداری برسد.

حجت الاسلام ملانوری همچنین از راه اندازی سامانه حمد در کشور خبر داد و گفت: راه اندازی این سامانه یک تجربه موفق بود.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.