دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29521  |  
تاریخ انتشار : 12 آبا 1399 - 20:46
با برگزارکنندگان مراسم عروسی و عزا که به صورت تجمعی برگزار شود برخورد جدی خواهد شد.

به گزارش نسیم قائن ، بیست و پنجمین جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان قاینات با محوریت اجرای محدودیت های ستاد کرونای کشور برگزار شد.

دکتر حمیدی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات در این جلسه با بیان این که از ابتدای شیوع بیماری 1018 نفر کرونای آنها مثبت اعلام شده است گفت: ممکن است مبتلایان بدون علائم از این آمار بیشتر باشد و لذا رعایت فاصله گذاری اجتماعی  بسیار موثر خواهد بود.

حمیدی تعداد فوتی های شهرستان را 36 نفر اعلام کرد وگفت: میزان درصد مرگ  ومیر کرونایی در شهرستان 3ونیم درصد بوده است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان قاین از ابتلای83 نفر از کادر درمانی شرستان به کرونا خبر داد و گفت: یکی از مشکلات اساسی ما درگیری پرسنل بخش درمان است که یک فاجعه است.

دکتر حمیدی با اشاره به سفر دکتر جان بابایی به قاین و پیگیری های نماینده شهرستان از اختصاص اعتبار برای تکمیل بخش ایزوله تنفسی و همچنین ساخت آی سی قاین با تجهیزات کامل خبر داد و گفت: راه اندازی این بخش ها برای بیماران عفونی  و به خصوص بیماری کوید بسیار مفید است.

کریمی فرماندار قاین نیز از اجرای محدودیت های شدید کرونایی در شهرستان قاینات از 14 آبان به مدت 10 روز خبر داد و گفت:اجرای موفق محدودیت های شدید کرونایی مستلزم همراهی و همکاری همه شهروندان فهیم بالاخص بازاریان وکسبه می باشد.

وی افزود:امروزه مهم ترین دغدغه شهرستان سلامت شهروندان وپیشگیری از شیوع بیماری کروناست ودراین راه با متخلفین مماشات نخواهد شد.

کریمی ادامه داد: این محدودیت ها شامل اجرای محدودیت برای رده های شغلی2،3،4 ،محدودیت در آرامستانها،لغو جلسات غیر ضروری ادارات و سازمان ها وهمچنین تشکیل گشت مشترک در دو شیفت صبح و بعدظهر برای نظارت برابر دستور العمل ها خواهد بود.

ملکی جانشین دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان نیز با تاکید بر این که برگزاری هرگونه تجمع مراسمات عروسی و عزا به صورت تجمعی ممنوع خواهد بود گفت: با تمام قوا وجدیت بابرگزار کنندگان   این مراسمات برخورد خواهد شد.

حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین نیز با تاکید بر رعایت مسائل اجتماعی و دستورالعمل ها تاکید کرد و گفت: جامعه روحانیت نیز آمادگی هرگونه همکاری با ستاد مبارزه با بیماری کرونای شهرستان را دارد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.