دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29373  |  
تاریخ انتشار : 15 مرد 1399 - 11:47
ششمین اجلاسیه ائمه جمعه شهرستان های قاینات و زیرکوه روز گذشته در محل دفتر امام جمعه قاین و برگزار شد.

به گزارش نسیم قائن ، در نشست مشورتی ائمه جمعه شهرستانهای قاینات و زیرکوه، مسائل و مشکلات منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دراین جلسه مسئله گرانی های افسار گسیخته اخیر که مردم منطقه را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است مورد توجه اعضای اجلاسیه قرار گرفت و خواستار تعدیل قیمت ها و نظارت هر چه بیشتر متولیان بر امر قیمت گذاری کالا های ضروری و مورد نیاز مردم شدند .

درادامه نشست مسئله ابقاء معتمدیان استاندار استان مطرح و از آنجائیکه که وی مصوباتی در سفر به نقاط مختلف استان داشته است ائمه جمعه قاینات و زیرکوه خواستار ادامه کار معتمدیان تا به نتیجه رسیدن مصوبات و پاسخگوی برنامه های ارائه شده از سوی وی بودند.

همچنین در ششمین اجلاسیه ائمه جمعه قاینات و زیرکوه مشکل آب آشامیدنی تعداد بسیاری از روستاهای منطقه که در تامین آب شرب با مشکل جدی مواجه می باشند و مسئله هوشند سازی چاههای عمیق مطرح شد و بر تأمین آب شرب روستاهای قاینات و زیرکوه تأکید گردید و در ادامه به گلایه مندی کشاورزان در خصوص پرداخت پول  و عدم کفایت آب اختصاصی اشاره شد که لازم است مسئولین مربوطه ضمن تامین آب شرب روستایی در خصوص تخصیص آب به کنتور های هوشمند تجدید نظر نموده و این گونه نباشد که تخصیص و افزایش سهمیه آب با وجود کمبود منابع آبی در قبال دریافت پول  افزایش یابد.

درادامه نشست مسئله ایجاد زائر سرای خراسان جنوبی در مشهد مقدس مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و حاضرین در جلسه ضمن اشاره به اهمیت و ضرورت ساخت زائر سرا در خراسان رضوی خواستار انتخاب هیئت امنا برای زائر سرا با مشارکت همه شهرستانهای استان بودند.

درحاشیه این اجلاسیه، ائمه جمعه قاینات و زیرکوه بازدیدی از دانشگاه بزرگمهر و ارتباطی با اساتید دانشگاه داشتند ودر نشستی صمیمی با سرپرست دانشگاه مسائل فرهنگی به ویژه در حوزه ارتباط دانشجویی مورد بحث قرار گرفت و تصمیماتی در تقویت فضای فرهنگی دانشگاه گرفته شد و دکتر شکیب سرپرست دانشگاه بزرگمهر خواستار تاسیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه بزرگمهر شد و گفت بسیاری از امور فرهنگی ما به دلیل تاخیر درتاسیس این نهاد با مشکل مواجه گردیده است و علی رغم مکاتبات و پیگیری های انجام شده از ائمه جمعه شهرستان تقاضای مساعدت در راه اندازی هرچه سریعتر این نهاد در دانشگاه را داریم.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.